TEHNICIAN RAPOARTE / GRAFICE – remote sau local

Xtrabuild Development

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea jobului:
- realizarea de rapoarte / grafice conform specificatiilor, utilizand platforma proprie
- dezvoltarea aplicaţiilor conform specificatiilor, utilizand platforma proprie
- participarea la elaborarea specificaţiilor tehnice
- preluarea de la client de specificatii si furnizarea de suport tehnic

CERINTE

Profil candidat:
- Cunostinte si experienta in realizarea de rapoarte / grafice cu unelte ca: Devexpress Reports, Cristal Reports,Tableau, QlikView etc.
- Cunostinte de sisteme de gestiune a bazelor de date relationale MS SQL, MySQL, MS Access
- Abilitati de analiza si dezvoltare a structurii bazei de date din spatele unei aplicatii
- Cunostinte avansate de limba engleza
- Persoana cu bune abilitati de analiza si interpretare
- Seriozitate, implicare, organizare
- Capacitatea de a lucra bine in echipa
- Abilitati de comunicare si relationare interpersonala
- Creativitate, atentie la detalii
- Capacitate analitica si de rezolvare a problemelor

Avantaj:
- Cunostinte avansate sau medii de limba franceza

XtraBuild Development este o companie independenta, in crestere, care a dezvoltat o suita de unelte de tip RAD (rapid application development), comparate de clienti cu Filemaker (Apple) si MS Access.