Inginer mentenanta

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Adecco Permanent Placement recruteaza pentru clientul sau o companie multinationala din domeniul automotive Inginer Mentenanta– Satu Mare.

Profilul postului:

Rolul Inginerului mentenanta este de a raspunde de organizarea tuturor activitatilor de mentenanta necesara pentru asigurarea functionarii echipamentelor de productie si auxiliare la parametri si in conditiile de performante planificate urmarind implementarea unui sistem de Mentenanta preventive totala.

Responsabilitatile postului

• Tine evidenta lucrarilor de mentenanta preventiva,accidentala si lucrarilor de depanare preventiva de urgenta in sistemul Wartman;
• Raspunde de organizarea tuturor activitatilor de mentenanta necesare pentru intretinerea adecvata a cladirilor, spatiilor de depozitare si cai de acces apartinand firmei sau inchiriate de catre aceasta pentru a derula activitatile;
• Raspunde de:
-asigurarea necesarului de utilitati pentru derularea activitatilor firmei;
- realizarea obiectivelor specifice sectorului de activitate pe care il conduce;
-administrarea bugetelor de investitii,mentenanta si asigurare utilitati;
• Implementeaza si urmareste stadiul proiectelor in derulare
• Raporteaza superiorului statusul proiectelor in derulare si eventualele riscuri aparute
• Efectueaza formari practice cu echipa de mentenanta pe diferite teme (hidraulice,mecanice,pneumatice,electrice)
• Analizeaza, evalueaza si imbunatateste periodic programul de mentenanta preventiva ale activelor;
• Administrarea stocului de piese de schimb, astfel incat sa asigure un nivel optim al costurilor necesare pentru realizarea obiectivelor specifice
• Asigura informarea subordonatilor cu privire la:
- obiectivele firmei si a departamentului
- sarcinile zilnice si cerintele legate de realizarea acestora
- rezultatele obtinute, inclusiv cele privind calitatea
- serviciilor prestate si gestionarea resurselor
• Evalueaza necesarul de resurse si informeaza superiorul ierarhic cu privire la:
- discrepantele intre necesar si existent si solutiile
- identificate pentru rezolvarea acestora
• Monitorizarea programului de dezvoltare a personalului propriu si a celui din productie pe probleme specifice de mentenanta si identificarea necesitatilor pentru perioadele urmatoare
• Raspunde calculul si incarcarea optima a capacitatilor de lucru si a personalului aferent;
• Organizeaza intalniri regulate cu angajatii din departament;
• Monitorizeaza activitatile echipei de rezolvare a problemelor si de imbunatatire din sectorul coordonat urmareste efectuarea instructajelor de Protectia muncii,PSI si Mediu si urmareste respectarea normelor de Protectia muncii, PSI si Mediu
• Stabileste necesarul de competente a personalului din subordine impreuna cu mecanicul sef
• Membru al echipei de supraveghere a mediului si a acelei de securitate.
Posturi in subordine: nu este cazul

CERINTE

Minim 1 an vechime in domeniul de vulcanizare cauciuc
Licentiat al unei facultati cu profil tehnic in domeniul automatizari, industrie auto, mecanica etc.
Cunostinte temeinice NSSM si PSI
Cunostinte in domeniul planificarii, intretinerii si reparatiei masinilor si utilajelor
Cunostine bune operare MS Office
Cunostinte limba engleza si germana
Abilitatea de negociere in relatiile cu furnizorii sau prestatorii externi de servicii
Permis conducere cat. B

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru profesionist, trainiguri
Salariu fix motivant

"Toti candidatii care se potrivesc cu cerintele de mai sus sunt invitati sa aplice on-line. Vom contacta doar candidatii potriviti pentru aceasta pozitie in maxim 3 saptamani.

DESCRIEREA FIRMEI

ADECCO RESURSE UMANE SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 4
Nr. ORCB J40/12364/2003, CUI RO15739037
Capital social subscris si varsat: 392.440 Lei
Nr. autorizatie Agent de Munca Temporara: 17/2005
Autorizatie seria nr. B/ 0000008/25.10.2005
Nr. Operator Date Personale: 15866
Tel: 00 40 21 300 35 46, Fax: 00 40 21 300 35 54
E-mail: office@adecco.ro, Web: www.adecco.ro

ADECCO ROMANIA SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 3
Nr. ORCB J40/4467/2000, CUI RO 13002186
Capital social subscris si varsat: 360.575 Lei
Nr. Operator Date Personale: 15862

BUCURESTI (HQ)- Doctor Iacob Felix Nr. 28, Sector 1, Tel.: 021/300 35 46; e-mail: recrutare@adecco.ro

ARAD - Mihai Eminescu nr. 45, Tel: 0257 / 281 147; E-mail: arad@adecco.ro

BRASOV - Str Petru Rares Nr 10; Tel.: 0040 - 372/70.57.95; e-mail: brasov@adecco.ro

CLUJ - Str. Vasile Lupu Nr 36 , Tel: 0264/ 406 234; e-mail: cluj@adecco.ro

IASI - Bld. Tutora Nr. 4, bl. B4 scara D, Tel: 0232 / 206 120; e-mail: iasi@adecco.ro

ORADEA - Str. Tudor Vladimirescu Nr 26; Tel.: 0040 - 727 735 160 e-mail: oradea@adecco.ro

PITESTI - Str. Fratii Golesti Nr. 57, etaj 2; Tel: 0248 / 612 303; e-mail: pitesti@adecco.ro

PLOIESTI - Str Mercurului Nr 1, Tel: 0244/ 519 320; e-mail: ploiesti@adecco.ro

SIBIU - Str. Vasile Milea Nr 11, Ap 57, Tel: 0269 / 206 450; e-mail: sibiu@adecco.ro

TIMISOARA - Str. Popa Sapca Nr. 12 tel: 0256/ 432 211; e-mail: timisoara@adecco.ro