Corespondent in Satu Mare

ProTV

Job expirat

RESPONSABILITATI

- realizarea de transmisii live;
- colectarea de informatii din diverse surse, selectarea si verificarea acestora si propunerea de subiecte;
- pre-documentarea si documentarea subiectelor de stiri;
- sa se informeze in permanenta despre evenimentele socio-politice.

CERINTE

- studii superioare in curs sau absolvite;
- dictie foarte buna;
- creativitate si capacitate foarte buna de sintetizare;
- abilitati excelente de comunicare verbala si de lucru in echipa;
- capacitate de concentrare in conditii de stres si de adaptare rapida;
- disponibilitate la program flexibil;
- limba engleza, franceza sau germana la nivel mediu;
- cunoasterea pachetului MS Office la nivel mediu;
- permis de conducere categoria B.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atragator;
- posibilitatea dezvoltarii profesionale.

Daca esti interesat de acest post trimite-ne CV-ul si o stire conceputa de tine de max. 200 de cuvinte care sa cuprinda urmatorii termeni: guler, cheie, motiv, tren, spectaculos, castig.
CV-ul insotit obligatoriu de o fotografie in formatul 720x576 si stirea pot fi trimise la urmatoarea adresa de email: resurseumane.tm@mpg.ro.

ProTV activeaza pe piata romaneasca din 1 decembrie 1995. Este postul TV care a revolutionat termenul de televiziune privata in Romania si care a dat startul pentru o serie de produse puternice pe piata media romaneasca: Acasa, ProCinema, ProTV International, ProFM, InfoPro