Contabil Contabilitate Primara

Sc BRADU Srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

- raspunde de intocmirea si inregistrarea documentelor de contabiliate primara
- inregistrare extrase de banca , registru de casa , chitante , etc..
- inregistrare facturi furnizori , evidenta clienti / furnizori , analiza si raportare periodica situatii furnizori - clienit
- intocmirea ordinelor de plata , gestionarea biletelor la ordin si a filelor de cec
- raportare periodica stocuri , creante , datorii , etc...
- raspunde cu maxima seriozitate si responsabilitate oricaror cereri venite din partea conducerii firmei
- realizarea sarcinilor conexe ce deriva din activitatea principala pe care o realizeaza in interiorul firmei
- situatia centralizata a stocurilor , indosarierea , arhivarea tuturor documenteleor rezultate din operatiunile contabile
- mentine relatia cu firma de contabilitate
- facturare ( pe post de backup )

CERINTE

- persoana serioasa, ambitioasa, perseverenta, cu capacitatea de a invata rapid lucruri noi
- studii medii / superioare de specialitate finalizate ( reprezinta un avantaj ) / in curs de finalizare
- abilitati de comunicare , spirit de initiativa , rezistent la stres
- loialitate , corectitudine si seriozitate
- experienta in domeniul financiar contabil de minim 3 ani
- cunostinte temeinice al legislatiei fiscale si a contabilitatii primare
- foarte bun ( a ) cunoscator ( cunoscatoare ) a programelor MS Office ( WORD , EXCELL ) si a modului de operare a calculatorului
- cunoasterea programului contabil CLASSOFT ( sau cunoasterea unui alt program dar invatarea in scurt timp al programului CLASSOFT )

BENEFICII OFERITE

- salariu motivant si avantajos
- posibilitate de dezvoltare a carierei
- mediu de lucru placut si organizat

Firma infiintata in anul 1991 , lider de piata in Romania in distributia si productia articolelor funerare , accesorilor pentru inmormantari si a produselor de cadou (lumanari,suporturi de lumanari, produse ceramice , flori de matase ,produse fier forjat,produse de intretinere plante, etc..) , cu sediul in Satu Mare cauta contabil pentru contabilitate primara. Afacere stabila la nivel national, cunoscut si in Europa ,scopul nostru nu este numai promovarea produselor si a imaginii companiei , dorim promovarea oamenilor noi , cu dorinta de realizare si afirmare pe plan profesional.