Angajam Administration Manager

PUBLIC EUROCONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

Angajatorul este detinatorul unui complex agro-industrial, cu cea mai moderna tehnologie vest europeana, situat in regiunea de Nord-Vest a Romaniei (judetul Satu Mare). Complexul reprezinta o investitie straina, in valoare de peste 5 milioane de Euro. Colectiv tanar, media de varsta 28-30 ani.
Responsabilitati:
- Conducerea companiei care asigura administratia si serviciile pentru alte doua companii ale grupului
(fabrica de nutreturi combinate si ferma de pui).
- Raportarea directa catre managerului grupului si catre asistent-managerul grupului.
- Responsabil cu alocarea finantelor, prioritizarea cheltuielilor si raportarea finantarilor.
- Coordonarea departamentului financiar.
- Alocarea resurselor necesare desfasurarii activitatii de cumparare-vanzare de cereale,
precum si implementarea unui sistem de control care sa asigure buna desfasurare a procesului de cumparare-vanzare cereale.
- Gestionarea fluxului de distributie si verificarea acuratetii informatiilor legate de marfa transportata.
- Responsabil cu partea de IT a celor trei companii.

CERINTE

- Studii superioare in domeniul economic.
- Experienta in finante, contabilitate, management - pe sectorul agricultura (FNC, ferme de pasari) reprezinta
un avantaj.
- Experienta intr-o companie internationala sau intr-o companie din Vestul Europei reprezinta un plus-punct.
- Experienta in implementarea unor proceduri noi.
- Cunoscator al limbii engleze (avansat – scris si vorbit). Cunoasterea limbii maghiare reprezinta un plus-punct.
- Cunostinte PC.
- Posesor carnet de circulatie cat. B.
- Disponibilitate pentru relocare in judetul Satu-Mare (zona Carei).
- Disponibilitate pentru program prelungit.

- Abilitati manageriale.
- Buna intelegere a activitatilor comerciale.
- Persoana responsabila, loiala si de incredere.
- Persoana cu initiativa si cu abilitatea de a gasi solutii optime, in cel mai scurt timp.
- Team-player (sa lucreze bine in echipa, fie ca este vorba despre managerul grupului, fie ca este vorba despre subordonati).
- Abilitate de sintetizare a informatiilor si elaborare a rapoartelor.

BENEFICII OFERITE

- Posibilitatea de a lucra intr-o companie cu cea mai moderna tehnologie vest europeana, intr-un colectiv
cu mentalitate occidentala.
- Salariu atractiv, in concordanta cu experienta candidatului, compus din parte fixa, plus stimulente
in functie de performanta.
- Plata chiriei, in eventualitatea unei relocari, pe parcursul perioadei de proba (3 luni).

Public Euroconsulting te ajuta sa faci fata noilor provocari din cadrul pietei muncii, in continua evolutie.
Noi reinventam serviciile de recrutare si incercam sa fim aproape de clientii si candidatii nostri, oferindu-le sfaturi pentru a lua cele mai bune decizii.
Activitatea desfasurata de noi, ne recomanda ca specialisti in recrutare pentru toate domeniile de activitate in tara si strainatate, pentru/si din strainatate.
Public Euroconsulting identifica posibilitatile existente si potentiale din cadrul pietei muncii si face ca totul sa devina mai rapid, mai sigur si mai eficient!
Public Euroconsulting aproape de COMPANIA TA, aproape de TINE!