AGENT VANZARI

METAMOB SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
- Prospecteaza piata, identifica si contacteaza potentiali clienti interni si externi;
- Participa la targuri si expozitii;
- Participa la crearea de oferte si contactari telefonice post expozitii;
- Vanzare directa (preluare comenzi, pregatire comenzi, analiza client etc.);
- Servicii postvanzare;
- Mentinerea si dezvoltarea relatiei cu clientii existenti;
- Vizite la clienti;

CERINTE

Cerinte:
- cunoasterea foarte buna a limbii germane, scris si vorbit;
- minimim studii medii tehnice;
- experienta in vanzari minim 2 ani;
- operare PC, navigare Internet;
- abilitati de comunicare si negociere;
- capacitati de organizare foarte bune;
- loialitate fata de firma si politicile sale;
- confidentialitate privind datele cu care opereaza;
- disponibilitate la deplasari;
- carnet de conducere categoria B;

Avantaje:
- persoane care au avut posibilitatea de a trai in tarile de limba germana si au avut posibilitatea de a cunoaste cultura si mentalitatile germane;
- cunoasterea altor limbi de circulatie internationala si a limbii maghiare;
- inginer TCM, inginer industria prelucrarii lemnului;

BENEFICII OFERITE

Se ofera pachet salarial avantajos, mediu de lucru placut, intr-o echipa tanara si dinamica, training de specialitate la nivel inalt, oportunitati de dezvoltare a carierei pe termen lung.

Metamob SRL este o firma specializata pe productia si comercializarea sculelor pentru prelucrarea lemnului, cu o piata nationala si cu relatii multiple internationale, cu numeroase premii in topul judetean si national.