SEF DEPARTAMENT COMERCIAL

VPK PACKAGING

Job expirat

RESPONSABILITATI

• coordonarea departamentul intern comercial in vederea imbunatatirii continue a procesului de vanzare (atingerea vanzarilor tinta, recuperarea la timp a banilor din vanzarile efectuate cf. termenelor agreate cu clientii, recuperarea contravalorii cutitelor si cliseelor,)
• dezvoltarea si imbunatatirea continua a tuturor activităţilor suport pentru procesul de vânzare
• elaborarea si punerea in aplicare a planurilor şi strategiei pentru extinderea bazei de clienţi si marirea volumului de vanzari
• asigurarea implementarii politicilor de vanzare ale companiei, gestionarea vânzărilor strategice cu atingerea scopurilor şi obiectivelor fixate.
• actionarea ca si persoana de contact intre societate, clientii acesteia in concordanta cu politica de vanzare a companiei
• actionarea onesta in numele firmei VPK Packaging, cu apararea intereselor acesteia

CERINTE

• studii superioare
• experienta de minim 3 ani in vanzari B2B sau similare
• capacitatea de a conduce, coordona si motiva o echipa
• inovator cu o abordare sistematica, capabil sa convinga pe altii
• personalitate automotivatoare, capabila sa lucreze independent
• abilitatea de a lucra in echipa si de a o coordona o echipa
• orientarea catre rezolvarea problemelor, luarea de decizii, implicarea
• abilitati de a comunica in scris si verbal
• abilitati de a lucra sub presiune
• capabil sa inteleaga si sa anticipeze nevoile clientului si a dinamicii pietii
• puternic simt al responsabilitatii
• cunoasterea pachetului MS Office
• cunoasterea limbii engleze
• cunoasterea limbii maghiare constituie un avantaj
• disponibilitatea pentru deplasari la clienti in cazul proiectelor majore

BENEFICII OFERITE

• pachet salarial bazat pe experienta, cunostinte si performanta
• specializare/trainning specific postului
• lucru într-o echipă tânără şi dinamică
• bonuri de masă

VPK Packaging SRL, cu sediul in Salonta, Romania, este o fabrica de carton ondulat si cutii de carton, ce apartine grupului international VPK Packaging Group.