responsabil productie

VPK PACKAGING

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Atingerea obiectivelor de productie in aria de productie alocata (respectarea termenelor de fabricatie si a calitatii) prin optimizarea resurselor puse la dispozitie: personal, echipamente, materiale, etc. (pentru toate cele 3 schimburi)
- coordonarea si supervizeaza aspectelor legate de realizarea planurilor de productie de la planificare pina la livrare ( stocare)
- urmarirea respectarii procedurilor si proceselor specifice productiei
- identificarea si analiza neconformitatilor interne si externe; propunere masuri de inlaturare neconformitati precum si urmarirea implementarii si eficacitatii acestora
- asigurarea intocmirii corecte a documentatiei de executie pentru produsele companiei.
- validarea proceselor de productie in cazul loturilor de test sau productie articole noi.
- Urmareste si raporteaza rezultatele obtinute de echipa de productie
- cunoasterea utilajelor si proceselor de productie
- Conducerea reuniunilor de analiza a neconformitatilor, urmarirea planului de actiuni corective si preventive
- Asumarea deciziei de oprire a productiei in cazul aparitiei unui risc de calitate
- Participa la activitatile de programare zilnica a productiei.

CERINTE

- studii superioare tehnice- finalizate
- Minim 2 ani experienta pe un post de conducere in activitati de productie
- Cunostinte de limba engleza (nivel avansat)
- Cunostinte de operare PC (Word, Excel)
- Foarte bune abilitati de coordonare si organizare, capacitate de a lua decizii rapid, orientare spre rezultat, abilitati de relationare.
- Capacitate de concentrare si efort sustinut;
- Capacitate de sinteza si analiza a prioritatilor, flexibilitate;
- Capacitate de asimilare rapida a noi cunostinte;
- Capacitate de a dialoga permanent cu toate compartimentele.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial bazat pe experienta, cunostinte si performanta
- specializare/trainning specific postului
- lucru într-o echipă tânără şi dinamică
- bonuri de masă

VPK Packaging SRL, cu sediul in Salonta, Romania, este o fabrica de carton ondulat si cutii de carton, ce apartine grupului international VPK Packaging Group.