inginer de produs

VPK PACKAGING

Job expirat

RESPONSABILITATI

Design produse, dezvoltare, optimizare si furnizare de solutii prin:

• elaborarea si executare de desene detaliate utilizand software de calculator dedicat,
• executarea de mostre pe echipamente de lucru speciale pentru prototipuri
• urmarirea, creearea graficilor aferente ambalajului comandat de clienti;
• mentinerea si dezvoltarea relatiilor cu clientii existenti, prin centrare pe problemele clientilor, receptivitate si responsabilitate in rezolvarea acestora
• consilierea si furnizarea de solutii si informatii necesare priviind evolutia produselor noi
• comunicarea permanenta cu departamentele de productie si comercial pentru a gasi solutii de imbunatatire a ambalajelor, folosind concepte de design CAD (proiectare asistată de calculator);

CERINTE

• studii superioare – de preferinta Inginer Proiectant
• cunostiinte solide de lucru cu programe speciale de design si proiectare
• atitudine centrata pe client si servicii de calitate
• automativare prin performanta
• bune abilitati de comunicare
• flexibilitate
• cunoaşterea limbii engleze si maghiare
• disponobilitate pentru deplasari la clienti

BENEFICII OFERITE

• pachet salarial bazat pe experienta, cunostinte si performanta
• specializare/trainning specific postului
• lucru într-o echipă tânără şi dinamică
• bonuri de masă

VPK Packaging SRL, cu sediul in Salonta, Romania, este o fabrica de carton ondulat si cutii de carton, ce apartine grupului international VPK Packaging Group.