COORDONATOR PRODUCTIE Bihor – productie mobilier

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

SCOPUL POSTULUI: titularul postului are rolul de a asigura ansamblarea semifabricatelor, urmarind procesul tehnologic pana la executarea finala a produsului.

ATRIBUTII PRINCIPALE:
1. Efectuarea controlului calitatii proiectarii:verificarea documentatiei specifice (schite de produse, fise de mostrare, fise tehnice de produs, fise tehnologice de produs)
2. Realizarea controlului calitatii procesului tehnologic: verificarea nivelul tehnic al utilajelor, modului de organizare, gradului de calificare si competenta profesionala a personalului implicat;
 supravegherea atenta a proceselor de fabricatie in vederea depistarii defectelor si tinerii sub control a procentului de produse cu neconformitati.
 evidentiaza tipurile de defecte, cauzele acestora, remedierile si personalul responsabil
3. Coopereaza pentru imbunatatirea calitatii:
 propunerea masurilor de remediere
 alocarea de sarcini personalului responsabil;
4. Realizeaza controlul statistic al calitatii:
 inregistrarea rezultatelor controlului de calitate;

CERINTE

Studii medii sau superioare de specialitate.
 Experienta pe o pozitie similara
 Cunoasterea tehnicilor si metodelor de masurare si control specifice pentru determinarea caracteristicilor produselor
 capacitatea de a selecta, structura si utiliza informatiile din documentatia tehnica
 atentie deosebita in verificarea detaliilor
 bune abilitati de lucru si de coordonare a echipei.

ABC Human Capital – Agentie de recrutare & Executive Search, dezvolta din anul 2005 proiecte de headhunting si recrutare pentru mai mult de 190 de companii prezente pe piata din Romania. Majoritatea proiectelor derulate de agentia noastra se adreseaza pozitiilor de middle si top management, insa compania are experienta si in recrutarea de personal pentru posturi entry level.
Gama serviciilor noastre este alcatuita astfel incat sa raspunda nevoilor companiilor client ― de la selectia si recrutarea personalului, pana la evaluarea profesionala a candidatilor sau a personalului angajat, precum si implementarea de programe de sustinere a persoanelor vizate readaptarii la noile exigente ale pietei fortei de munca.

Portofoliul nostru de clienti >> http://goo.gl/CIDu0
Ce oportunitati de cariera oferim >> http://goo.gl/scNUH
Contact >> http://goo.gl/ZyX6d