UNIT MANAGER (contract pe perioada determinata)

Mercury360

Job expirat

RESPONSABILITATI

Scopul postului:
Sa asigure implementarea si executia in teren, pe aria georgrafica asignata, a proiectului conform standardelor agreate cu clientul si a obiectivelor si targeturilor stabilite de companie:
- recrutarea, pregatirea si mentinerea fortei de munca,
- coordonarea, organizarea si implementarea planului de vanzare a pensiilor private

Aria geografica pe care isi desfasoara activitatea include un oras/parte dintr-un oras/oras mare + zona rurala inconjuratoare/oras mare + 1-2 orase mici in zona, conform ofertei de angajare, in zonele: Bucuresti, GR, TR, TM, AR, CS, HD, GJ, MH, DJ, OT, SJ, SM, MM, CJ, BH, AB, MS, BN, BV, HR, CV, SB, VL, AG, PH, DB, CT, IL, CL, GL, TL, BZ, BR, IS, NT, SV, BT, BC, VS, VN.

Atributii si responsabilitati:
• Pentru toata zona de care raspunde (un oras/parte dintr-un oras/oras mare + zona rurala inconjuratoare/oras mare + 1-2 orase mici in zona) organizeaza resursele umane, materiale, financiare si informationale;
• Asigura organizarea si administrarea biroului local din oras (inchiriere spatiu, dotare cu aparatura tehnica necesare – PC, fax, internet, telefonie fixa -, mobilier);
• Asigura incheierea contractelor de inchiriere pentru depozite, sali de training sau alte locatii impuse de desfasurarea proiectului;
• Stabileste structura de lucru pe zona in functie de populatia activa ocupata;
• Implementeaza si face sugestii de imbunatatire a procedurilor operationale pentru agenti;
• Actualizeaza permanent baza de date a candidatilor calificati pentru recrutarea de agenti si asistenti administrativi;
• Recruteaza si formeaza echipe de agenti de vanzare si asistenti administrativi;
• Instruirea cu ajutorul Regional Manager-ului a fortei de vanzare selectata, conform materialelor primite de la client;
• Asigura motivarea si stimularea competitiei intre colaboratori in vederea obtinerii rezultatelor asteptate de client;
• Pregateste potentiali inlocuitori ai colaboratorilor care din diferite motive parasesc proiectul;
• Coordoneaza si supervizeaza activitatea tuturor celor implicati in activitatea din teren: agenti de vanzare si asistenti administrativi;
• Asigura excelenta executie in teren a proiectului conform standardelor de calitate impuse de companie si de client;
• Monitorizeaza periodic rezultatele si stabileste planul de actiune pentru perioada urmatoare, pentru atingerea targeturilor stabilite;
• Coordoneaza receptia si distribuirea in timp real a documentelor ce trebuie completate de agentii de vanzare si contribuabili, cu evidenta stricta a acesteia;
• Coordoneaza receptia din teren a documentelor completate de catre agentii de vanzare si contribuabili si expedierea lor catre sediul central, cu evidenta stricta a acesteia;
• Primeste si transmite permanent catre forta de vanzare statusul documentelor expediate catre sediul central;
• Primeste si transmite permanent catre forta de vanzare statusul platilor aferente documentelor expediate catre sediul central;
• Intocmeste periodic situatii complete pentru deconturile primite, coordonand deconturile personale precum si pe cele ale echipei aflate in subordinea sa;
• Asigura completarea formularelor HR (fisa personala; contract; clauze aditionale) de catre membrii echipei saele, conform procedurilor standard de resurse umane, si trimiterea acestora la sediul firmei, in timp real;
• Asigura organizarea intalnirilor in teren cu potentiali clienti si se implica in negocierea cu cei mai importanti dintre acestia;
• Transmite catre companie, idei si recomandari asupra implementarii proiectului in teren (adaptare la conditiile locale si maximizarea eficientei si eficacitatii in teren);
• Raporteaza saptamanal statusul executiei din teren al proiectului;
• Formeaza si mentine pe plan local imaginea companiei Mercury360 si a clientului reprezentat.

CERINTE

- foarte buna capacitate de organizare
- orientare catre rezultat
- asumarea responsabilitatilor;
- capacitate de relationare interumana;
- rezistenta la lucru sub presiune
- spirit de echipa
- initiativa si proactivitate
- studii medii/superioare de profil economic

- cursuri de specialitate in domeniu: management, marketing, vanzari contituie in avantaj
- cunostinte de operare pe calculator
- minim 1 an experienta intr-o pozitie similara
experienta in coordonarea echipelor de dimensiuni mari
- experienta in asigurari sau brockeraj financiar reprezinta un plus

BENEFICII OFERITE

Iti oferim sansa de a cunoaste un mediu extrem de dinamic si de a-ti dovedi calitatile de leader al unei echipe tinere si ambitioase, in care te ajutam sa te dezvolti si sa atingi standardele de performanta cerute de companie.

Misiune: Mercury360 exista pentru parteneriat cu fiecare client. Doar sprijinindu-ne unul pe celalalt ajungem fiecare la succes financiar, profesional si uman.
Utilizatorii serviciilor Mercury360 sunt companii mari din orice domeniu, cu nevoi/probleme complexe de marketing care stiu ce vor si cauta un partener autentic. Un astfel de partener inseamna incredere si castig reciproc, un consultant, cineva care devine o extensie a propriei competente de marketing.
Printre clientii Mercury Promotions se numara companii multinationale de prestigiu precum Ursus Breweries, Nestle, Coca-Cola, Western Union, Reinert, L\'Oreal, Vodafone.

Pagina web:
hr@mercury360.ro