Tamplari binale

SwissContact International Ltd

Job expirat

RESPONSABILITATI

INCADRAREA SI AJUSTAREA TAMPLARIEI

1.Pregateste operatia
1.1. Alege elementele de tamplarie in conformitate cu golurile prevazute in proiectul
de executie.
1.2. Transporta elementele de tamplarie in conformitate cu proiectul de executie.

2. incadreaza si monteaza tamplaria
2.1. Monteaza in conformitate, cu proiectul de executie si procedura de lucru.
2.2 Elementele de tamplarie sunt montate corect, corespunzator dimensiunii golurilor din
proiectul de executie.

3. Ajusteaza elementele de tamplarie
3.1. Identifica cu discernamant partile componente ale elementelor de tamplarie care
necesita ajustare.
3.2. Ajusteaza cu atentie si exactitate parti componente ale tamplariei, cu respectarea
riguroasa a cotelor.
3.2. Partile componente ajustate sunt asamblate corect in cadrul elementului de tamplarie

4. Verifica calitatea montajului elementelor de tamplarie.
4.1. Verifica calitatea montarii elementelor de tamplarie in conformitate cu procedura de
lucru.
4.2.Verifica cu responsabilitate si minutiozitate functionalitatea elementelor montate.
4.3. Verifica cu atentie respectarea incadrarii elementelor de tamplarie in cotele de montaj.

Elemente de tamplarie:
- usi simple fara prag, usi simple cu prag, usi duble fara prag, usi duble cu prag, usi simple cu deschidere in ambele sensuri fara prag, usi duble cu deschidere in ambele sensuri cu prag, usi batante utilajelor /echipamentelor / aparatelor si SDV-urilor ante, usi (glasvanduri) cu parti laterale fixe, usi glisante, usi turnante, usi (glasvanduri) cu 3 si 4 canaturi, usi armonica, usi- ferestre fara si cu urechi.
- ferestre simple, fara si cu urechi, ferestre duble, fara si cu urechi, ferestre cu nisa de radiator la parapet, ferestre duble cu obloane exterioare, ferestre cu obloane rulante cu chinga in stanga sau in dreapta, ferestre ghiseu.

Parti componente ale elementelor de tamplarie care pot suferi ajustari
- tocuri
- cecevele
- pervazuri

Functionalitatea elementelor de tamplarie montate presupune: inchiderea etansa a usilor si ferestrelor, functionarea usoara a feroneriei, montarea corecta a suruburilor, cuiele sunt correct batute.

CERINTE

- experienta pe un post similar constituie un avantaj;
- seriozitate;
- CV, copie CI, certificat de nastere, diploma de studii, CM, cazier, fisa de aptitudine/medicina muncii,2 fotografii, recomandari;
- limba franceza constituie un avantaj;
-permis cat B.

BENEFICII OFERITE

- salariu atractiv;
- transport, cazare, asigurari de sanatate,echipament, carte de munca si masina suportate de angajator;
- plecari urgente.
Cei interesati sunt rugati sa aplice un CV la fax: 021 202 33 86/87 sau office@sc-international.com.
Interviurile vor avea loc DOAR pe baza de programare telefonica.

SwissContact International ofera ajutorul necesar in probleme de management de resurse umane. SwissContact International detine suportul, solutiile de evaluare si optimizare a potentialului de resurse umane din cadrul companiilor, avand ca scop final cresterea eficientei organizationale.