Specialist IT

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

1. Persoana ce isi poate asuma responsabilitatea unor solutii tehnice propuse
2. Gandire analitica cu mod de lucru sistematic
3. Inventivitate, ingeniozitate in identificarea solutiilor tehnice posibile.
4. Capacitate de documentare si structurare a informatiilor (technical writing)
5. Experienta de lucru in domeniu de minim 3 ani.

CERINTE

Specialist IT, in cadrul unei echipe specializate, cu o activitate sustinuta, realizata cu profesionalism. Participare la designul solutiilor, cercetarea si analiza tehnologiilor si produselor specifice, instalare-configurare si intretinere.

Responsabilitati:
1. Lucru in echipa de specialisti IT pentru implementarea (instalarea si configurarea) si acordarea suportului tehnic pentru solutiile vandute de companie (IPS, Fw, DLP, VA, AS etc.)
2. Invatarea produselor vandute precum si a altor produse si solutii disponibile, pentru a putea face comparatii in cazul solicitarilor acestora de catre potentialii clienti.
3. Realizarea de rapoarte de instalare si configurare.
4. Implementari pentru evaluarea produselor de catre clienti- demos
5. Prezentarea solutiilor in training-uri tehnice

Certificarile reprezinta un avantaj (de preferat CISM, MCSE, CCNP, CISSP).

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru respectabil