SPECIALIST CARNE

SC BILLA ROMANIA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Implementeaza standardele Billa în departamentul Carne din zona de responsabilitate;
• Asigura, coordoneaza si supervizeaza realizarea în timp util a standardelor definite pentru departamentul Carne (cifra de afaceri planficată, încasări, ore lucrate etc.) respectând reglementările interne şi juridice;
• Controleaza manipularea corectă a scăzămintelor, reducerilor de preţ, inventarelor, comenzilor materialelor auxiliare etc.)
• Garanteaza punerea în aplicare a obiectivelor şi criteriilor calitative (prospeţime, prezentarea mărfurilor, curăţenie, igienă etc.)
• Ia măsurile procedurale care se impun în deschiderea de noi filiale
• Armonizeaza sortimentul local de comun acord cu analistul de cumpărări Service
• Supervizeaza respectarea normelor de utilizarea şi funcţionare a echipamentelor tehnice din departamentul Carne
• Colaboreaza cu directorii de magazin şi inspectorii de zonă în vederea implementării modificărilor apărute în structura standardelor şi procedurilor Billa
• Urmăreste respectarea reţetelor impuse de standardele şi procedurile companiei
• Respecta în totalitate toate regulile, regulamentul intern şi procedurile interne ale companiei
• Verifica prezentarea mărfurilor din magazine, examinând punerea în aplicare a procedurilor, standardelor şi reglementărilor legale
• Verifica curăţenia din camera de depozitare, frigerare şi pregătire a produselor din departamentul Carne
• Realizeza controlele de calitate a produselor, asigurând conformitatea atât cu reglementările HACCP cât şi cu reţetele predefinite

CERINTE

• experienta profesionala peste 3 ani in sectorul carne
• studii de specialitate sau atestat/certificat de transator/macelar
• bune cunostinte despre tipuri si produse din carne
• bune cunostinte despre normele de igiena si despre echipamentul de lucru din sectorul carne
flexibilitate si simt estetic
• simt de raspundere, seriozitate si spirit de echipa
cunostinte despre organizare cu privire la achizitii si logistica;
• spirit de echipa;
• abilitati de prezentare;
• disponibilitate la calatorii prelungite in interes de serviciu
• abilitati de organizare si comunicare;
• limba engleza/ germana nivel mediu;
• cunostinte de operare PC;
• carnet de conducere valabil , categ. B, minim 1 an vechime.

BENEFICII OFERITE

- bonuri masa
- masina serviciu

Billa este prezenta in Romania din februarie 1999 si este parte componenta a grupului german REWE, care numara peste 14.000 magazine si 300.000 angajati in intreaga Europa, cu o cifra de afaceri de aproape 50 miliarde euro. Politica BILLA este tocmai aceea de a satisface toate gusturile, printr-un bogat sortiment de produse proaspete precum si prin multe alte articole din necesarul zilnic la preturi extrem de avantajoase.