Sofer categ B si Soferi TIR

Revis Recruitment Vision Services

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Soferul raspunde personal de: - integritatea autovehiculului pe care il are in primire; - integritatea marfurilor transportate; - cheltuirea judicioasa a sumelor primite ca avans de deplasare; - intretinerea autovehiculului, ceea ce presupune: efectuarea la timp a reviziilor, schimburilor de ulei si filtre, gresarea elementelor ce necesita aceasta operatiune; . exploatarea autovehiculului in conformitate cu instructinule prevazute in cartea tehnica a acestuia
- La sosirea din cursa preda sefului direct Foaia de Parcurs completata corespunzator, insotita de decontul justificativ de cheltuieli si diagramele tahograf

CERINTE

- Scoala de conducatori auto categoria B sau B+C+E
- Atestat sofer profesionist transport marfa, prezinta avantaj
- Fara cazier judiciar
- Fara antecedente rutiere grave (penal sau cu permis suspendat)
- Studii: 10 clase + scoala profesionala/ studii medii
- Reprezinta un avantaj : Experienta de cel putin 2 (doi) ani in conducerea de autovehicule in trafic international de marfa
- Cunostinte minime de mecanica auto
- Cunoasterea la nivel conversational a unei limbi de circulatie internationala (engleza, germana, franceza).

BENEFICII OFERITE

Pachet de beneficii la un nivel motivant

DESCRIEREA FIRMEI

Agentie recrutare

www.agentie-recrutare.ro

puteti trimite cv-uri si direct pe adresa candidati@temax.ro precizand titlul jobului