Sef santier - fundatii speciale

ISG Personnel Management SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este una dintre cele mai importante companii de constructii din Austria, avand sediul la Viena. Din 2004 in Romania, compania detine un vast portofoliu in urmatoarele domenii: ingineria constructiilor, constructii civile si industriale, constructia de cai ferate, drumuri si poduri, tehnica mediului, cat si dezvoltarea de modele de sisteme de operare si de modele de licentiere in orice ramura a sectorului construc¿ii.

Pentru Divizia de Fundatii Speciale nou infiintata pentru Romania cautam:

Site Manager

- coordoneaza activitatea de pe santier astfel incat proiectul sa se finalizeze conform termenelor de timp si a standardelor stabilite
- urmarirea executiei lucrarilor de fundatii speciale
- mentine relatia cu beneficiarul si furnizorii
- colaboreaza impreuna cu Project managerul la stabilirea planului de executie
- raporteaza constant stadiile de evolutie a lucrarii
- intocmeste acte aditionale la contract in functie de modificarile aparute pe parcursul lucrarii

Sef de echipa

- coordoneaza echipa din subordine care deserveste utilajele de forat (pentru pereti mulati)
- se asigura de respectarea standardelor de calitate si a ritmului de lucru specifice companiei
- se implica in rezolvarea diferitelor situatii tehnice dificile sau urgente aparute
- intocmeste rapoarte zilnice privind prezenta si gradul de respectare a proiectului, stadiul lucrarilor fata de graficul de executie, etc.
- raspunde de utilizarea eficienta a resurselor puse la dispozitie si intocmeste bonurile de consum

CERINTE

- experienta relevanta in constructii - fundatii speciale sau infrastructura
- cunostinte limba engleza si germana (dezirabil)
- disponibilitate pentru deplasari in tara si in strainatate
- experienta in coordonarea unei echipe de minim 10 persoane
- permis de conducere
- studii de specialitate - constructii CFDP

BENEFICII OFERITE

- training pentru aprofundarea cunostintelor in domeniul fundatiilor speciale
- oportunitatea de a promova rapid (in functie de performante)
- pentru deplasari se asigura cazare si transport
- oportunitatea de a lucra in zone diferite din tara si in strainatate

INTERNATIONAL SERVICE GROUP PERSONNEL MANAGEMENT (ISGPM) este filiala din Romania a companiei ISG Personnel Management Austria, prezenta in Romania din 1999. Reteaua ISG opereaza la nivel international in 22 de tari europene, prin peste 150 de consultanti, traineri si specialisti in resurse umane. ISGPM furnizeaza solutii complete pentru domeniul resurselor umane, serviciile noastre incluzind selectie si recrutare de personal, evaluare de personal prin metoda Assessment Center si prin testare pshihologica, training si dezvoltare de personal sustinute de sesiuni de coaching individual, audit de management, outplacement, payroll, consultanta in management si administrare de personal. www.isgpm.ro