Sef Santier - divizia FUNDATII SPECIALE / Companie austriaca de constructii

ISG Personnel Management SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este una dintre cele mai importante companii de constructii din Austria, avand sediul la Viena. Cei peste 10.000 de angajti sunt garantia pentru calitatea unor lucrari la standarde europene.

In cadrul Diviziei de Fundatii Speciale noi infiintate pentru Romania sunt vacante urmatoarele posturi:

Sef santier (Senior site engineer)

Responsabilitati:
- urmarirea executiei lucrarilor de fundatii speciale
- coordonarea echipelor
- mentine relatia si supravegheaza activitatea furnizorilor si a subantrepenorilor
- colaboreaza impreuna cu Project managerul la stabilirea planului de executie
- urmareste apoi punerea lui in practica
- raportarea constanta a stadiilor de evolutie a lucrarii, etc.

CERINTE

Cerinte obligatiorii:
- experienta min 5 in constructii fundatii speciale
- experienta in coordonarea de echipe de constructii fundatii speciale
- cunoastrea foarte buna a limbilor germana si engleza
- studii superioare (tehnice, constructii) finalizate
- flexibilitate geografica (lucrarile presupun deplasari ale echipei in toata tara si chiar si in strainatate in functie de proiectele companiei)
- permis de conducere

Alte cerinte:
- rezistenta fizica
- rezistenta la stres
- capacitatea de a conduce o echipa si de a lucra in echipa
- persoana organizata, responsabila

BENEFICII OFERITE

- training pentru aprofundarea cunostintelor in domeniul fundatiilor speciale
- oportunitatea de a promova rapid (in functie de performante)
- masina de serviciu
- oportunitatea de a lucra in zone diferite din tara si in strainatate

In cadrul Diviziei Fundatii Speciale mai sunt vacante urmatoarele posturi:
- Inginer tehnician debutant (Junior engineer)
- Maistru (Senior technician – team leader)
- Excavatorist

Cerinte obligatorii:
- experienta in constructii - fundatii speciale
- cunostinte limba germana
- flexibilitate geografica

INTERNATIONAL SERVICE GROUP PERSONNEL MANAGEMENT (ISGPM) este filiala din Romania a companiei ISG Personnel Management Austria, prezenta in Romania din 1999. Reteaua ISG opereaza la nivel international in 22 de tari europene, prin peste 150 de consultanti, traineri si specialisti in resurse umane. ISGPM furnizeaza solutii complete pentru domeniul resurselor umane, serviciile noastre incluzind selectie si recrutare de personal, evaluare de personal prin metoda Assessment Center si prin testare pshihologica, training si dezvoltare de personal sustinute de sesiuni de coaching individual, audit de management, outplacement, payroll, consultanta in management si administrare de personal. www.isgpm.ro