Sef de proiect economic-JobID: AT-2009-002535

STRABAG

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Colaborarea la elaborarea contractelor, modificarile si completarile contractului
- Instruirea economistilor si supravegherea responsabila a tuturor prevederilor legale si directivelor concernului, care au legatura cu proiectele
-Verificarea responsabila a contractelor de subantrepriza la intelegere cu seful de proiect tehnic
-Pregatirea responsabila a informatiilor si rapoartelor pentru conducerea directiunii
- Informarea regulata si punerea de acord cu directorul de vanzari in toate sarcinile si problemele importante relevante din punct de vedere economic si de personal
-Initierea proprie si derularea tuturor proceselor de achizitie relevante pentru proiect
-Intocmirea raportului comercial lunar, in conformitate cu standardul concernului

CERINTE

- Pregatire economica incheiata
-Cunostinte excelente de limba engleza si/sau germana vorbit si scris
-Limba romana sa fie limba materna
-Domiciliul stabil in Romania
-Disponibilitate la calatorii in interiorul Romaniei
-Experienta in FIDIC constituie un avantaj
- Experienta in industria constructiilor/proiecte de infrastructura prezinta un avantaj
-Experienta in managementul de echipa
-Mai multi ani de experienta la nivel de management constituie un avantaj

BENEFICII OFERITE

Va rugam sa trimiteti candidatura Dvs. exclusiv prin intermediul formularului Online de pe Homepage Romania: www.strabag.com (Bursa de job-uri/oferte concrete de munca).

Se accepta aplicatii DOAR in LIMBA GERMANA SI/SAU ENGLEZA!

Persoana Dvs. de contact:
Monica Ioanitescu, Nume, Tel.: +43(0)1/22422-1050, E-Mail: monica.ioanitescu@strabag.com

STRABAG SE is one of Europe s leading construction groups. With approximately 75,500 employees, STRABAG posts an output volume of around - 13.0 billion in 2009. From its core markets of Austria and Germany, STRABAG, via its numerous subsidiaries, is present in all countries of Eastern and South-East Europe, in selected markets in Western Europe, on the Arabian Peninsula, as well as in Canada, Chile, China and India. STRABAG generates approximately 80 % of its construction output in markets in which it holds one of the top three positions. These include the Czech Republic, Hungary, Slovakia, Poland and Romania.