Secretara

International Paper& Printing Union Gmbh- IPPU S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Candidatul ideal:
- Cunostinte de secretariat si experienta minima in vanzari constituie un avantaj.
- Atitudine orientata spre client, abilitati de comunicare.
- Limba engleza - nivel avansat
- Cunoasterea limbii germane ar constituie un avantaj.
- Studii medii sau superioare;
- Operare PC: Word, Excel,Acces,Internet,Outlook;
DACA NU AVETI CUNOSTINTE TEMEINICE DE OPERARE VA RUGAM NU APLICATI
-Persoana organizata, atenta la detalii, dinamica, responsabila.

Cerinte:
Responsabilitati / Beneficii:
- Planificarea si organizarea activitatii in cadrul biroului
- Organizarea agendei ptr Sales Director, Area Sales Director si Sales representative

DACA NU AVETI CUNOSTINTE TEMEINICE DE OPERARE -Word, Excel,Acces,Internet,Outlook -VA RUGAM NU APLICATI
- Legatura cu clientii, furnizorii;redactarea corespondentei cu clientii
- Preluarea si redirectionarea apelurilor telefonice;
- Deschiderea, sortarea si arhivarea corespondentei primite;
- Administrarea documentelor interne si arhivarea electronica a acestota.
- Activitati de protocol si organizare.