Responsabil Logistica - Braila

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- organizarea si managementul distributiei produselor comapaniei;
- managerierea si optimizarea performantei la nivel de supply chain;
- managerierea si optimizarea politicii de stocuri;
- orientarea efectiva catre client si asigurarea de suport acestuia;
- oferirea, furnizarea si implemtarea de solutii logistice, precum si implementarea si distributia a proeicetelor logistice;
- raportari vis a vis de activitate si rezultate, catre head office;

CERINTE

- studii superioare finalizate (avantaj in domeniu);
- experienta relevanta pe un post similar;
- experienta in domeniul agro-alimentar constituie avantaj;
- limba engleza nivela avansat; limba italiana constituie avantaj;
- persoana autonoma, orientata spre rezultate;
- bune abilitati de lider si de lucru sub presiune;
- bune abilitati de a lucra cu termene limita;

Avand deschise peste 6.600 de birouri in 70 de tari ale lumii, Adecco este liderul mondial in domeniul resurselor umane ce ofera servicii de selectie si recrutare, gestiune de personal temporar sau permanent, calcul salarial si testare. Adecco in Romania este la momentul actual lider de piata, cu birouri deschise in 8 orase, si reusind in 2005, urmare a cererilor inregistrate, sa ofere candidatilor sai peste 2.500 de noi locuri de munca