Responsabil Achizitii Indirecte - locatia LUGOJ [jud. TIMIS]

SC SOLUTIONS DRIVEN SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este lider global in asigurarea de produse si servicii ce optimizeaza eficienta si profitabilitatea, sprijina conformitatea cu normele in vigoare si garanteaza un mediu sigur, linistit in case particulare, cladiri si hale industriale, activand, asadar, in domeniile: aerospatial, solutii de automatizare si control, sisteme de transport si materiale speciale. Fabrica din Lugoj, infiintata in 1993, face parte din domeniul Solutii de Automatizare si Control (ASC), avand in prezent peste 700 de angajati, si realizeaza urmatoarele produse: echipamente de control acces, sisteme industriale de siguranta si sisteme de alarma anti-incendiu.

-Desfasoara activitatile specifice de achizitie a materialelor indirecte si serviciilor necesare activitatii firmei;
- Initiaza si participa la proiecte de rationalizare a materialelor indirecte;
- Identifica noi furnizori / oportunitati de achizitie pe piata locala sau externa;
- Elaboreaza cereri de oferte, participa la evaluarea si selectarea furnizorilor;
- Negocierea conditiilor si incheierea contractelor comerciale cu furnizorii;
- Actualizeaza si intretine in permanenta lista furnizorilor aprobati;
- Raspunde de actualizarea, verificarea si intretinerea datelor specifice.

CERINTE

Cunostinte & experienta
- Studii superioare tehnice sau economice
- Experienta in domeniul aprovizionarii – minim 2 ani
- Experienta in coordonarea unei echipe este un avantaj

Competente & abilitati:
- Abilitati de comunicare si de negociere cu furnizorii;
- Abilitati organizatorice, flexibilitate, operativitate, caracter ordonat, orientare spre rezultate;
- Cunostinte limbi straine: limba engleza - nivel avansat; limba germana (constituie avantaj);
- Cunostinte avansate de operare calculator (MS Office).

BENEFICII OFERITE

-Oportunitatea dezvoltarii carierei in cadrul unuia dintre cei mai de succes angajatori din partea de vest a tarii
-Pachet salarial atractiv, cresteri de merit periodice pe baza performantei obtinute, tichete de masa, concediu suplimentar in functie de vechimea in munca, facilitati sportive
-Pachet consistent de relocare (daca e cazul): apartament de servicu, transport gratuit in Lugoj
-Instruire si dezvoltare profesionala in tara si in strainatate, conditii de munca foarte bune

Since our launch in August 2000, Solutions Driven has grown to be a dynamic and creative recruitment company committed to providing innovative resourcing solutions to both our clients and candidates.

We pride ourselves on providing a full range of recruitment and career management services and commit to continually improving their content and quality.

We make sure that:

- The recruitment strategies we develop target and resource the very best candidates
- The solutions and service we provide consistently exceed customer expectations
- We keep focused until we have achieved customer needs
- We really add value!