Reprezentant Zonal (ASM) - Institutie Financiara Nebancara - OFERTA EXTRAORDINARA

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Insitutie Financiara Nebancara, ce are ca activitate exclusiva creditarea agriculturii romanesti, membra a unui puternic grup multinational, recruteaza reprezentanti zonali (ASM).

Descrierea postului:
- Promoveaza, vinde produsele si serviciile companiei si ofera consultanta clientilor persoane juridice din sectorul agricultura;
- Identifica cerintele clientilor si oportunitatile de vanzare, prin activitati de prospectare si vanzare;
- Stabileste lista de clienti potentiali pentru vanzarea produselor companiei pentru segmentul agricultura;
- Administreaza portofoliului de clienti din zona alocata;
- Asigura atragerea si pastrarea clientilor prin furnizarea de servicii de consultanta si vanzari, in concordanta cu standardul de calitate al companiei;
- Dezvolta portofoliul de clienti al bancii prin atragerea de noi clienti din segmentul agricol;
- Negocieaza, structureaza si analizeaza tranzactiile de creditare;
- Ofera explica?ii privind documenta?ia necesar? ?ncheierii unui contract de creditare, asista clien?ii ?n completarea documenta?iei ?i se asigura ca respectivii clien?i consilia?i primesc un r?spuns ?n timp optim;
- Asigura pregatirea documentatiei si analiza tranzactiilor in scopul aprobarii cererilor de credit pentru clienti;
- Activeaza conform standardelor, normelor ?i procedurilor companiei;
- Intocmeste rapoarte de activitate.

CERINTE

- Studii superioare, de preferinta economice;
- Minim 3 ani experienta in domeniul bancar (in activitatea de creditare persoane juridice);
- Cunostinte solide de analiza financiara (bilant si balanta);
- Buna intelegere a produselor bancare si a domeniului financiar;
- Experienta in vanzari minim 2 ani (avantaj B2B);
-Capacitate de comunicare, cpacitate de decizie;
-Capacitate de analiza in evaluarea informatiei;
-Capacitate de asimilare de noi cunostinte;
-Spirit de observatie, gndire logica, rapiditate;
-Orientare spre afaceri;
-Puternica orientare catre clienti;
-Orientare spre obtinerea de rezultate;
-Abilitati relationale si capacitate de adaptare;
-Empatie, spirit de echipa, orientare spre afacere si performanta;
- Foarte bune abilitati de vanzare si de negociere;
- Abilitati de rezolvare a problemelor;
- Cunostinte bune de operare PC;
- Capacitate de decizie;
- Orientare catre client;

CERINTE OBLIGATORII:
-PERMIS CONDUCERE CATEGORIA B/ EXPERIENTA CONDUCERE;
- DISPONIBILITATE PENTRU DEPLASARI FRECVENTE IN TERITORIU (PESTE 90% DIN TIMP) IN ZONA ALOCATA:

BENEFICII OFERITE

Oferta (bonusuri, beneficii):

- PACHET SALARIAL ATRACTIV, corelat cu expertiza si experienta dumneavoastra (SALARIU FIX ATRACTIV);
- Pachet consistent de beneficii (COMISIOANE SI BONUSURI DE REALIZARE A TARGETULUI SI DE PERFORMANTA);
- Oportunitati reale de dezvoltare profesionala;
- Programe de instruire si dezvoltare profesionala si personala;

PACHETUL SALARIAL INCLUDE PE LANGA SALARIUL FIX, COMISIOANE SI BONUSURI DE PERFORMANTA, AUTOTURISM DE SERVICIU, LAPTOP, TELEFON MOBIL, CONEXIUNE INTERNET, ASIGURARE DE VIATA SI ASIGURARE MEDICALA.