Reprezentant Vanzari - domeniul auto

HUMANGEST GROUP SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o companie ce activeaza in domeniul productiei de anvelope. In acest moment, clientul este in cautarea a 3 persoane care sa activeze in urmatoarele zone ale tarii: zona de Est, zona de Vest si Bucuresti-zona Sud.
Responsabilitati:
- Promovarea produselor companiei si cresterea vanzarilor in zona desemnata;
- Stabilirea strategiei de abordare a pietei pentru identificarea potentialilor clienti;
- Dezvoltarea portofoliului de clienti si mentinerea clientilor actuali;
- Intocmirea prezentarilor, ofertelor si contractelor pentru clienti;
- Monitorizarea datoriilor si cooperarea la colectarea lor
- Gestionarea serviciilor de cont prin controale de calitate si alte activitati de follow-up;
- Intocmirea rapoartelor de activitate;
- Monitorizarea tranzactiilor de vanzare si a evolutiei preturilor.

CERINTE

- Studii superioare finalizate;
- Minim 3 ani experienta in vanzari (constituie avantaj experienta in vanzari in domeniul auto, anvelope);
- Permis de conducere categoria B;
- Cunostinte de Limba Engleza la nivel Mediu-Avansat;
- Capacitatea de a lucra in echipa, persoana comunicativa, cu bune abilitati de negociere si relationare cu clientii;
- Bune cunostinte operare PC.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant;
- Posibilitate de dezvoltare a carierei in cadrul unui mediu profesionist.

HUMANGEST GROUP va pune la dispozitie o gama variata de servicii: recrutare si selectie de personal atat pe perioada nedeterminata cat si determinata, in toate domeniile de activitate si pentru orice fel de calificari si nivel de experienta, administrarea contractelor de munca temporara, formare si integrare profesionala.