Broker marfuri bursa internationala - reprezentanti zonali

Decameron

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
- contactarea companiilor producatoare si prezentarea serviciilor;
- negocierea contractelor de reprezentare;
- inscrierea produselor si/sau companiilor in baza de date;
- conducerea si urmarirea licitatiilor;
- prezentarea oportunitatilor de cumparare catre companiile potential interesate si inscrierea lor in baza de date.

CERINTE

Cerinte:
- acces permanent la Internet de buna calitate (cablu);
- abilitati de comunicare si negociere;
- cunoasterea pietei locale;
- persoana bine organizata cu initiativa si abilitati pentru munca independenta;
- limba ENGLEZA - nivel AVANSAT - obligatoriu.

La initiativa unor consultanti experimentati din diverse domenii, din dorinta de a oferi un bun suport pentru dezvoltarea afacerilor si pentru a raspunde prin actiuni si solutii concrete crizei globale s-a constituit asociatia Decameron.
Asociatia a incheiat si incheie parteneriate cu firme de consultanta, brokeri, institutii financiare, asociatii profesionale, furnizori de servicii suport pentru business, organizatii de comert, institutii de invatamant etc.
Serviciile Decameronului sunt astfel gandite incat sa faciliteze contactul intre organizatii diverse in scopul castigului reciproc.
1) Decameron este punct de contact pentru antreprenorii care doresc sa patrunda pe piata est-europeana.
2) Decameron faciliteaza organizatiilor din Romania extinderea pe plan international.
3) Decameron este in fapt o interfata intre antreprenorii romani si cei internationali, sprijinind si incurajand relatiile de afaceri prin servicii eficiente.
4) Decameron este punct de transfer al informatiilor si cunostintelor.
5) Decameron ofera suportul profesional efectiv, permanent adaptat, ce raspunde nevoii de dezvoltare a afacerilor si schimburilor economice internationale.
Experienta din domenii diverse a consultantilor care au aderat la valorile Decameron si reteaua vasta de contacte (atat in Romania cat mai ales la nivel international) ne dau posibilitatea sa oferim o gama larga de servicii, adaptate nevoilor partenerilor si clientilor nostri.
Echipa Decameron intelege foarte bine modul de derulare a afacerilor, specificul pietelor internationale si este familiarizata cu diferentele de cultura si de mentalitati. Suntem, asadar, pregatiti sa facem fata provocarilor provenind din diferente de aptitudini si metodologii si sa asiguram profitabilitate prin actiunile noastre.