Reprezentant vanzari aparatura medicala

Green4care International

Job expirat

RESPONSABILITATI

- promovarea aparaturii medicale Green4care;
- sustinerea vanzarilor, indeplinirea obiectivelor de vanzari;
- colaboreaza cu Managerul sau;
- mentinerea si dezvoltarea relatiilor cu clientii companiei;
- identificarea de noi clienti - intocmirea bazei de date de clienti;
- stabilirea de noi contacte cu potentiali clienti;
- prezentarea si promovarea brandului Green4care
- executa si coordoneaza activitati specifice (direct marketing, sampling)
- intocmirea periodica a planurilor de activitate, a rapoartelor de activitate.
- monitorizarea activitatii concurentei;
- negociere si incheiere contracte

CERINTE

- studii superioare absolvite (Medicina / Farmacie) -avantaj;
- experienta de minim 6 luni pe o pozitie similara;
- cunostinte avansate de PC (Word, Excel, PowerPoint);
- limba engleza sau franceza - nivel conversational;
- cunostinte solide de marketing
- excelente abilitati de comunicare, prezentare;
- aspect profesional - business
- putere de convingere;
- capacitate de a lucra in echipa;
- atitudine proactiva, flexibilitate, dinamism, autoorganizare
- rezistenta la stres;
- permis auto (categoria B)
- disponibilitate pentru deplasari

BENEFICII OFERITE

- % comision din vanzari
- mediu de lucru profesionist
- oportunitati de training si dezvoltare profesionala
- oportunitati de promovare

O COMPANIE verde cu Pozitionare unica Green4Care are sediul la Paris (Franta). Aceasta este condusa de Dr. Eytan Ellenberg MD, PhD, MBA. Creeata pe o nouă abordare, GREEN4CARE ajuta spitalele şi clinicile, vinde echipamentele lor uzate prin diverse mecanisme (licitaţie, vânzări directe, reamenajare ...). Prin acordarea de subvenţii (de retrocedare a unui procent de vânzări), GREEN4CARE ajută Asociatiile, Fundaţiile, Spitale si finanţeaza proiectele lor ecologic şi umanitar. GREEN4CARE are colaboratori care provin din diverse domenii de activitate necesare pentru a atinge acest scop: specialist in licitaţii, consilieri specialisti in ecologie, colaboratori/ parteneri specialisti juridic, lanţuri de aprovizionare, şi furnizorii de încredere în Europa şi Statele Unite pentru echipamentele uzate prin vânzări directe şi/sau licitaţii (unul dintre partenerii noştri lucreaza deja cu 750 de spitale din SUA, un altul lucreaza în Italia, Germania şi Franţa) etc,.