REPREZENTANT VANZARI

HCS Human Capital Solution

Job expirat

RESPONSABILITATI

Indeplineste planul de vanzari alocat.
Mentine si dezvolta relatiile cu clientii: acorda foarte mare importanta intelegerii nevoilor clientilor, se adapteaza la cerintele lor si urmareste in detaliu intreg procesul vanzarii pastrand legatura cu clientul, informandu-l asupra tuturor aspectelor si solicitand raspuns din partea acestuia.
Cunoasterea pietei locale si a mediului de afaceri zonal si adaptarea strategiilor de vanzari la cerintele pietei.
Raporteaza periodic superiorilor ierarhici.

CERINTE

Deschis, comunicativ, sociabil care relationeaza usor cu ceilalti si construieste eficient relatii.
Persuasiv si orientat catre ceilalti, dovedind o buna intelegere a nevoilor celorlalti, in functie de ele adaptandu-si tehnicile de vanzari.
Studii superioare, de preferat in domeniul economic.
Experienta anterioara in vanzari directe.
Cunostinte despre tehnici de vanzare directa, tehnici de negociere.
Orientat spre profit.
Cunostinte bune de operare PC (MS OFFICE).

BENEFICII OFERITE

Salariu fix;
Comision din vanzari;
Telefon si masina de serviciu;
Cursuri de formare periodice;
Oportunitatea de a face parte dintr-o companie internationala, lider de piata in telecomunicatii.

DESCRIEREA FIRMEI

HCS - Human Capital Solutions
Companie de consultanta in domeniul resurselor umane cauta pentru clientul sau companie internationala, lider de piata in domeniul telecomunicatiilor.