Reprezentant comercial / vanzari

Soft-Temax SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- identifica si contacteaza clienti noi
- dezvolta o retea noua de clienti pe zona alocata (judet)
- implementeaza strategiile de vanzare pe termen scurt si mediu
- planifica activitatea de vanzare si asigura realizarea obiectivelor de vanzare ale companiei
- negociaza,incheie contracte si urmareste derularea acestora
- preia comenzile de la clienti
- distribuie produsele clientilor si incaseaza contravaloarea acestora
- intocmeste periodic rapoartele de vanzari
- actioneaza autonom pentru indeplinirea sarcinilor, fara a solicita frecvent sfaturi/interventii din partea superiorilor
- are o atitudine dezinvolta, este optimist si inventiv pentru atragerea de noi comenzi

CERINTE

. Experienta in vanzari minim 6 luni

. Studii superioare in desfasurare sau finalizate;

· Cunoasterea limbii engleze la nivel mediu vorbit; cunoasterea si a altor limbi straine ( franceza) constituie un avantaj;

· Cunostinte bune de operare PC + Internet . Vor utiliza PDA-uri pentru raportari si Ms Excel.

- Vor fi selectati prioritar agentii cu auto personal disponibil pentru lucrul in interesul firmei

BENEFICII OFERITE

Pachet de beneficii motivant
Posibilitatea de cariera intr-o firma de succes
Instrumente de lucru : optional masina, laptop, telefon de servici cu peste 500 de minute nationale incluse, PDA , conexiune 3g la internet.

DESCRIEREA FIRMEI

www.temax.ro