REGIONAL MANAGER (contract pe perioada determinata)

Mercury360

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Sa asigure implementarea si executia in teren, pe aria georgrafica asignata (2-4 judete), a proiectului conform standardelor agreate cu clientul si a obiectivelor si targeturilor stabilite de companie
- Pentru toata zona de care raspunde organizeaza resursele umane, materiale, financiare si informationale
- Elaboreaza si actualizeaza procedurile operationale pentru fiecare dintre posturile din subordine
- Recruteaza si formeaza echipele de Unit Manageri, Team Leaderi, agenti de vanzare, asistenti administrativi
- Instruirea fortei de vanzare selectata, conform materialelor primite de la client si informatiilor primite in training-ul livrat de acesta pentru echipa de coordonare
- Monitorizeaza periodic rezultatele si stabileste planul de actiune pentru perioada urmatoare, pentru atingerea targeturilor stabilite
- Asigura organizarea intalnirilor in teren cu potentiali clienti si se implica in negocierea cu cei mai importanti dintre acestia
- Transmite catre companie idei si recomandari asupra implementarii proiectului in teren (adaptare la conditiile locale si maximizarea eficientei si eficacitatii in teren)
- Raporteaza saptamanal statusul executiei din teren al proiectului
- Formeaza si mentine pe plan local imaginea companiei Mercury si a clientului

CERINTE

foarte buna capacitate de organizare
orientare catre rezultat
asumarea responsabilitatilor
capacitate de relationare interumana
rezistenta la lucru sub presiune
spirit de echipa
initiativa si proactivitate

studii medii/superioare de profil economic
cursuri de specialitate in domeniu: management, marketing, vanzari contituie in avantaj
cunostinte de operare pe calculator
minim 1 an experienta intr-o pozitie similara
experienta in coordonarea echipelor de dimensiuni mari
experienta in asigurari sau brockeraj financiar reprezinta un plus

BENEFICII OFERITE

Iti oferim sansa de a cunoaste un mediu extrem de dinamic si de a-ti dovedi calitatile de leader al unei echipe tinere si ambitioase, in care te ajutam sa te dezvolti si sa atingi standardele de performanta cerute de companie.

Misiune: Mercury360 exista pentru parteneriat cu fiecare client. Doar sprijinindu-ne unul pe celalalt ajungem fiecare la succes financiar, profesional si uman.
Utilizatorii serviciilor Mercury360 sunt companii mari din orice domeniu, cu nevoi/probleme complexe de marketing care stiu ce vor si cauta un partener autentic. Un astfel de partener inseamna incredere si castig reciproc, un consultant, cineva care devine o extensie a propriei competente de marketing.
Printre clientii Mercury Promotions se numara companii multinationale de prestigiu precum Ursus Breweries, Nestle, Coca-Cola, Western Union, Reinert, L\'Oreal, Vodafone.

Pagina web:
hr@mercury360.ro