REFERENT COMERT EXTERIOR / LIMBA ENGLEZA / LIMBA GERMANA

Supermag Imperial

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Respectarea politicii si a planului de vanzari al firmei
- Atitudine pozitiva fata de client
- Orientat spre rezultate
- Promoveaza produsele pe piata externa si identifica clienti noi
- Incheie contracte externe in vederea achizitiei de anvelope second-hand si vanzarii de anvelope reconstruite sau noi
- Consolideaza / creste numarul clientilor existenti si castiga noi clienti
- Intocmeste si transmite oferte comerciale
- Locatia jobului Slobozia Sucevei, jud. Suceava

CERINTE

- Studii superioare de preferinta in domeniul economic
- Cunostinte limba engleza / limba germana: scris, vorbit, citit
- Cunostinte PC - Office si Internet
- Cunostinte de vanzari si marketing: cunoasterea principiilor si metodelor de promovare si vanzare a produselor si serviciilor (aici includem strategii si tactici de marketing, tehnici de vanzare si sisteme de control al vanzarilor)
- Simt comercial, abilitati de comunicare si negociere
- Capacitate de a invata rapid
- Spirit de echipa, seriozitate si devotament

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv corelat cu performantele, mediu de lucru profesionist.

Lider la nivel national pe piata anvelopelor, cu potential puternic, in curs de dezvoltare si extindere continua.