Project Manager

Revis Recruitment Vision Services

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cautam pentru un client, candidati cu potential care pot ocupa pozitia de Manager Proiect, in cazul unor proiecte informatice derulate prin fonduri structurale.
Cautam sa extindem o echipa deja formata care are in derulare proiecte din 2010 si sa pregatim o echipa pentru fondurile de post-aderare 2014-2020.

•Planifica, organizeaza si coordoneaza activitatea departamentului IT la nivelul grupului
•Evalueaza performanta angajatilor din subordine
•Defineste si implementeaza politicile IT referitoare la in integritatea, stabilitatea si securitatea datelor, este responsabil pentru implementare procedurilor de back-up pentru baza de date
•Defineste, propune spre aprobare, implementeaza si monitorizeaza politicile de acces, de securitate in sistemului informatic integrat de planificare a resurselor companiei
•Monitorizeaza buna functionare a tuturor serverelor si echipamentelor de comunicatii.
•Participa in mod direct la implementarea noului sistem informatic integrat, raspunde de implementarea si dezvoltarea tuturor aplicatiilor software care vor fi achzitionate in cadrul grupului
•Este responsabil de mentenanta sistemului informatic integrat al grupului de companii
•Analizeaza procesele de business operationale si propune cele mai bune solutii de implementare pentru infrastructura hardware si software, analizand cerintele specifice ale utilizatorilor din departamentelor implicate
•Raspunde de intocmirea bugetului IT si incadrarea in acest buget
•Propune modificari al sistemului informatic integrat in functie de schimbarile intervenite in structura de afaceri operationala la nivel de grup

CERINTE

Studii superioare in domeniul tehnic si/sau informatic
•Pozitie si experienta de top management in domeniul IT de minim 4 ani,
•Experienta in implementarea unei solutii IT integrate de planificare a resurselor companiei
•Cunostinte si lucrul cu programe de gestiune a task-urilor constituie un avantaj, in special in cazul detinerii unor diplome de tipul CNFPA MANAGER PROIECT sau master in Managementul proiectelor sau PMP.

•Ample cunostinte tehnice referitoare la infrastructura hardware, software, retele si comunicatie.

Competente generale
•Gandire strategica
•Leadership
•Lucru in echipa si o buna comunicare
•Orientare catre obiective de performanta si rezultat
•Eficienta si eficace

Competente care sunt specifice postului de IT Manager
•Project management
•Capacitate deosebita de organizare, coordonare si planificare
•O foarte buna capacitate de analiza si sinteza
•Disponibilitate la program prelungit
•Capacitate de a lucra in conditii de stres

BENEFICII OFERITE

Vor fi contactati doar primii candidati selectati, uzual pana la 5% din totalul aplicantilor.

DESCRIEREA FIRMEI

Agentie recrutare