PR OFFICER / Responsabil relatii cu publicul

Revis Recruitment Vision Services

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Completeaza conceptul creativ al campaniilor de advertising cu actiuni de relatii publice
- Respect?? cerintele clientului reprezentat de Client Service
- Elaboreaza planul de relatii publice pentru a completa strategia de advertising
- Propune evenimente speciale si alte modalitsti de comunicare BTL
- Colaboreaz?? cu Copywriter-ul pentru elaborarea sloganului, mesajelor, materialelor scrise
- Propune o strategie de comunicare cu presa si materialele necesare: comunicat de presa, conferinta de presa, declaratii de presa

CERINTE

- Comunicare si relationare
- Spirit de echipa
- Orientarea spre performanta
- Respectarea termenelor
- Utilizare PC (Microsoft Office) si Internet.
- Cunoasterea limbii engleze
- Cunoasterea tehnicilor de redactare a materialelor de relt??ii publice
- Cunostinte de relatii publice si media
- Cunoastetehnici de prezentare si argumentare a alegerilor facute
- Cultur?? generala solida
- Creativ, cu capacitati de persuasiune, inclinat spre originalitate, viteza de reactie, empatie
- Studii superioare

BENEFICII OFERITE

Pachet de beneficii la un nivel motivant

DESCRIEREA FIRMEI

Agentie recrutare

www.agentie-recrutare.ro

puteti trimite cv-uri si direct pe adresa candidati@temax.ro precizand titlul jobului