Posturi vacante URGENT ANGLIA: Care Assistant (Ingrijitor Batrani la domiciliu)

Job expirat

Companie
MBSP Romania
Posturi disponibile
4
Domeniu
Medical / Farmacie
Nivel experienta
Fara experienta
Tip contract
Full-time
Nivel studii
Liceu
Nivel salarial
Confidential
Localitate
Toate orasele
Tara
ROMANIA
Valabilitate
29-12-2016 : 28-01-2017
0
Numar de aplicatii
9

Responsabilitati

Responsabilitati:
-Care Assistant in Anglia

- Mobilizarea și transportul persoanei îngrijite;
- Acordarea îngrijirii corporale persoaneo îngrijite;
- Asigurarea alimentației și hidratării persoanei îngrijite;
- Stimularea și socializarea persoanei îngrijite;
- Asistarea personei îngrijite la satisfacerea nevoilor fizice, fiziologice și de sănătate;
- Supravegherea starii de sanatate a persoanei îngrijite;
- Respectarea și aplicarea prescripțiilor medicale;

Cerinte

Atributii candidat:

- Să se prezinte la locul de muncă la orele stabilite pentru începerea activităţii;
- Să aibă o ţinută îngrijită, comportament şi limbaj civilizat faţã de persoana pe care o are în grijă;
- Să dea dovadă de amabilitate, răbdare și înțelegere față de persoana pe care o are în grijă
- Să manifeste solicitudine şi amabilitate faţă de persoana pe care o are în grijă;
- Să respecte intimitatea persoanei pe care o are în grijă;
- Să asigure primul ajutor în urgenţe medicale;

Cerinte candidat:

Angajatorul este Roman .
In echipa mai sunt doamne din Romania.

- Nu sunt necesare studii medicale
- Excelente abilități de relaționare interpersonală, orientare către pacient
- Fără antecedente penale (se cere cazier judiciar);
- Clinic sănătos;
- Cunoștințe de limba engleza B1
- Carnet de conducere categoria B

Beneficii Oferite

Beneficii:

- Se oferă training de specialitate;
- Se ofera mașină de lucru în Anglia;

Descrierea firmei

MBSP is a company specialized in organizational and personal development programs, that offers training, coaching, organizational assessment, recruitment, consulting in accessing structural funds, image consulting, political marketing, events organizing, sales force outsourcing services.

Gaseste toate anunturile pentru meseria Office assistant