PHP developer (CakePHP / CodeIgniter)

Jobzone

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cautam programatori PHP/MySQL pentru dezvoltarea de aplicatii si web-site-uri medii si mari.
Candidatul ideal trebuie sa fie capabil sa preia din mers unul sau mai multe proiecte (unele noi, unele in diferite faze de dezvoltare)

Candidatii trebuie sa aiba personalitate, sa fie deschisi catre noi metode de lucru, noi tehnologii, noi modalitati de structurare a codului, sa aiba o experienta in domeniul programarii web de minim 3 ani.

Proiectele sunt pentru clienti din SUA, programul de lucru este 15:00 - 23:00

EXTRA : Suntem interesati de o colaborare cat mai rapdia

CERINTE

- PHP + MySQL nivel ridicat
- CodeIgniter (nivel mediu)
- JavaScript frameworks (e.g. jQuery)
- open cart / ecommerce / magento, nivel mediu
- CodeIgniter (pt inceput, dupa care se renunta la acest framework)
- HTML + CSS nivel ridicat
- CSS Table-less coding: nivel ridicat
- Web 2.0 nivel ridicat
- CMS (Joomla, Drupal, etc)
- SEO: notiuni de baza ++
- Engleza - nivel mediu/avansat
- conexiune la internet permanenta
- cont Skype
- IP fix

Alte cerinte:

- disponibilitatea de a te adapta si a lucra cu structurile deja implementate pentru aplicatiile ce sunt deja in productie.
- capacitate de a estima realist deadline-urile task-urilor primite
- capacitatea de a determina anumite cerinte ne-incluse in brief-urile primite, dar in mod evident necesare din punct de vedere al proiectului.
- team player 'is a must'
- comunicativ - 'a must' de asemenea
- cautam programatori seriosi interesati de o colaborare pe termen lung.

NU SE ACCEPTA FIRME !

BENEFICII OFERITE

- in functie de nivelul de cunostinte/experienta - cautam oameni de nota 1010
- se lucreaza de acasa (freelancer)

Jobzone este o firma specializata in web design si dezvoltare software penru companii de dimensiune mic sau medie.