LINUX SERVER ADMINISTRATOR (Brasov)

ROUTE 66 - Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- proiectarea, implementarea, migrarea, solutionarea erorilor, monitorizarea si administrarea retelei globale de servere, a companiei ROUTE 66
- organizarea retelei globale de servere pentru a imbunatati performanta acesteia
- intocmirea de rapoarte privind starea retelei globale de servere
- imbunatatirea continua a cunostintelor legate de administrarea retelelor globale de servere
- consultant in proiectele globale legate de reteaua de servere
- imbunatatirea continua a serviciilor oferite clientilor ROUTE 66, bazata pe feed-back-ul acestora

CERINTE

- absolvent al unei facultati cu profil informatic (Informatica, Automatica sau altele in IT)
- cunostinte avansate de Linux si Internet
- minim 5 ani experienta ca arhitect al unei retele de servere
- cunostinte medii de limba engleza
- capacitate de a lucra atat in mod independent, cat si in echipa
- creativitate, gandire analitica, flexibilitate, acuratete
- orientare spre rezultate

BENEFICII OFERITE

- conditii de lucru la standarde occidentale
- lucru intr-o echipa de profesionisti
- instruire profesionala
- acces la cele mai performante tehnologii hardware si software
- salariu motivant
- prima de relocare pentru cei care nu locuiesc in Brasov
- tichete de masa
- acces gratuit la bazele sportive ??i de recreare (piscina, aerobic, fitness, fotbal)
- teambuilding-uri

DESCRIEREA FIRMEI

EXPRIMA-TE. INOVEAZA. CREEAZA.

Ideile tale completeaza solutiile noastre!

In anul 2004, ROUTE 66 a fost prima companie din lume care a realizat o solutie de navigatie onboard pentru telefoane mobile. Din acel moment, ROUTE 66 este o bine cunoscuta companie in industria navigatiei mobile, avand ca parteneri strategici companii cum ar fi Samsung, HTC si Sony Ericsson.

Sediul central este in Elvetia, si avem birouri deschise in Europa de Vest, Europa de Est si China. Din anul 1999, Centrul de Cercetare-Dezvoltare al companiei ROUTE 66 este localizat in Brasov. Aici este locul unde programatorii pasionati din Romania creeaza solutii de navigatie inovative, care sunt folosite zilnic de milioane de utilizatori din intrega lume. Elementele cheie ale succesului nostru sunt pasiunea, calitatea, creativitatea si inovatia.

Pentru Centrul nostru de Cercetare-Dezvoltare de la Brasov, cautam candidati potriviti pentru pozitia metionata anterior.