Instalatori in constructii pentru Franta

SwissContact International

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ocupatia de Instalator din cadrul sectorului de constructii civile si industriale, are atat activitati cu caracter general cat si activitati specifice.
Instalatorul din constructii, trebuie sa cunoasca, sa monteze, sa puna in functiune, sa diagnosticheze si sa remedieze, toate tipurile de instalatii si utilaje folosite pentru climatizare, canalizare, stingeri incendii si care sunt specifice constructiilor civile si industriale.
Instalatorul trebuie sa aiba unele aptitudini absolut necesare pentru a putea sa indeplineasca cerintele legate de aceasta ocupatie (atentie, indemanare, corectitudine spirit de echipa, putere de analiza si decizie, adaptabilitate la situatii noi, rezistenta la factori de stres).
Pe langa aptitudini, instalatorul trebuie sa detina cunostinte teoretice si practice din domeniile: mecanica, termotehnica, tehnica sudurii, masurarea marimilor neelectrice, prelucrari mecanice, materiale de constructii, rezistenta materialelor, etc.
Practic, instalatorul realizeaza urmatoarele activitati specifice :
- monteaza tevile cu ajutorul tuburilor de trecere;
- verifica si pregateste aparatele de sudura;
- executa lucrari in vederea fixarii si sustinerii diverselor piese ale instalatiei;
- pune in functiune si regleaza instalatiile;
- diagnosticheaza si remediaza toate defectiunile ce pot apare la instalatiile montate.

CERINTE

- experienta in domeniu de min 2 ani;
- seriozitate;
- CV, copie dupa CI, certificat de nastere, diploma de studii,CM,cazier,fisa de aptitudini/medicina muncii, 2 fotografii;recomandari
- limba franceza constituie un avantaj;
- permis cat.B

BENEFICII OFERITE

- salariu 1440 Euro;
- transport si cazare gratuite;
- asigurari medicale si sociale;
- autoturism;
Cei interesati sunt rugati sa aplice un CV la fax: 021 202 33 86/87 sau office@sc-international.com.
Interviurile vor avea loc DOAR pe baza de programare telefonica.

SwissContact International este o agentie de recrutare plasare si inchiriere de personal pentru UE si Romania.