Inginer Petrolist Foraj

Rompetrol

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Supervizeaza operatiunile de foraj, de punere in productie si reparatii pentru sondele din santierele din Libia prin: preluarea zilnica a rapoartelor de foraj si analiza acestora in ceea ce priveste activitatile desfasurate, personalul implicat, cheltuielile zilnice, necesarul cerut din santier, lichiditati, semnalarea aspectelor negative in timpul operatiunilor si propunerile pentru corectarea lor;
- Participa la activitatea de elaborare a tarifelor de operare, a preturilor de ofertare, a contractelor;
- Analiza periodica a pietei (clienti si concurenti);
- Participa la activitatea de elaborare a bazelor de date cu preturi de materiale, piese de schimb, tarife de furnizare a diferitelor servicii, personal, etc.;
- Urmareste cheltuielile santierelor din Libia si incadrarea lor in bugetul alocat.

CERINTE

- Studii superioare de specialitate;
- Experienta in santiere de foraj de minimum 5-6 ani;
- Experienta in derularea contractelor externe in domeniul serviciilor petroliere;
- Cunostinte de legislatie comerciala;
- Cunostinte de limba engleza – cel putin nivel mediu;
- Cunotinte de operare PC: MS Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Internet - nivel mediu.

Locatia postului este in Libia.

Rompetrol este cel mai mare grup industrial românesc privat, cu majoritatea opera¿iunilor ¿i activelor în România ¿i Europa de Sud-Est, avand 8000 de angajati. Principalele activit¿¿i ale sale sunt în domeniile rafinare ¿i marketing/vânzare de produse petroliere, cu interese adiacente în explorare, produc¿ie ¿i alte servicii pentru industria petrolier¿ cum ar fi foraj, construc¿ii, transporturi etc. Pe baza rezultatelor ob¿inute, Rompetrol ar putea deveni, in 2006, prima companie multina¿ional¿ româneasc¿. Prin produse, servicii si tehnologii superioare, Grupul Rompetrol creeaza energia unei societati moderne in dezvoltare. Noi oferim sectoarelor sociale si industriale forta pentru o viata mai buna, dar si mai simpla. Marca Rompetrol este construita pe valorile oamenilor care formeaza acest grup – o marca puternica nascuta din oameni cu personalitati puternice. Ei sunt romanii care au ales sa-si construiasca o cariera de succes intr-o companie romaneasca de elita. In 2005 Grupul Rompetrol s-a clasat printre primele 15 companii in topul celor mai buni angajatori din Romania.