Inginer Electronist - Software

ROMCONSULT INTERNATIONAL

Job expirat

RESPONSABILITATI

EMBEDDED SOFTWARE DEVELOPER
Profil companie: Industria Automotive
Locatie: Sibiu

Descrierea postului:
- Dezvoltarea de sisteme software, in special microcontrollere si unitati electronice de control;
- Analiza si intelegerea cerintelor software
- Design si constructie soft-uri;
- Implementarea, testarea si validarea soft-ului ;
- Realizare masuratori si evaluarea rezultatelor masuratorilor;
- Intelegerea arhitecturii software si a functionalitatii diferitelor module, adaptarea/ integrarea si testarea noilor module;
- Documentarea cu atentie a fazelor muncii;
- Redactare rapoarte pentru clientii interni;

CERINTE

- Profilul studiilor: electronica, automatica, calculatoare, mecatronica;
- cunostinte solide de programare ANSI C;
- cunostinte temeinice in domeniul circuitelor electronice;
- cunostinte de baza despre microcontrollere
- Absolvent de universitate tehnica;
- Disponibil la deplasari in alte locatii ale firmei, flexibil fata de proiectele care nu necesita amanare, deschis spre a lucra in echipa.

BENEFICII OFERITE

- bonuri de masa,
- prima de relocare,
- bonus de performanta,
- plata orelor suplimentare in mod corespunzator,
- sistem de traininguri on the job,
- traininguri de dezvoltare personala si traininguri de limbi straine

Salariu:
- in functie de experienta

Romconsult International, companie de consultanta in domeniul resurselor umane, este liderul regional in acest domeniu pentru zona de Sud-Vest a tarii.
Oferim, in principal, servicii de recrutare - selectie - plasament de personal specializat precum si consultanta de-a lungul intregului lant de valoare.