Inginer Electrician, Proiectant Sisteme de Securitate

Advanced Technical Solutions

Job expirat

RESPONSABILITATI

Domeniul principal de activitate este proiectare si executie sisteme pentru detectie incendiu si gaz. Nu este esentiala experienta in acest domeniu, ci dorinta de a invata si de a obtine excelenta in acest domeniu.
Sunt disponibile doua posturi, unul de proiectant si unul de coordonator/project manager:
• Proiectare instalatii electrice
• Participare activa la montaj prin conducerea echipei de montaj si realizarea efectiva a partilor cu grad ridicat de complexitate
• Project management.
• Gestionare in mod responsabil a relatiei cu beneficiarii lucrarilor.
• Rezolvare promptă a sarcinilor si implicare activa in initiativele companiei.
• Mentinerea relatiei cu clientii existenti, in conformitate cu politica si strategia companiei;
• Asigura fluxul informational si cooperarea cu partenerii.

CERINTE

• studii superioare in domeniu(energetica, inginerie electrica, instalatii, automatizari, etc.);
• inclinatie nativa catre domeniul electric/electronic
• dorinta continua de perfectionare si de a invata lucruri noi
• persoana meticuloasa care pune accent pe calitatea lucrarii
• respect pentru aceasta meserie si fata de imaginea companiei
• limba engleza la nivel conversational vorbit/scris;
• capacitate de organizare a timpului, sarcinilor si locului de munca;
• responsabilitate, ordine, corectitudine si seriozitate;
• aptitudini organizatorice, orientare catre rezultat;
• persoana flexibila, comunicativa si de incredere;
• bune cunostinte de operare PC (Pachet Office, Internet, etc. );
Avantaje:
• permis de conducere categoria B (obligatoriu pt. PM)
• licenta "Proiectant sisteme de securitate" (obligatoriu pt. proiectant)
• cunostinte avansate CAD (obligatoriu pt. proiectant);

BENEFICII OFERITE

• pachet salarial motivant
• bonusuri consistente pentru rezultate concrete;
• mediu activ orientat pe satisfactii profesionale relevante;
• training’uri in tara si in strainatate.

Advanced Technical Solutions este un grup de companii specializate in proiectarea si executia sistemelor de detectie incendiu si gaz, instalatii electrice, automatizari cu filiale in Austria, Slovacia si Romania.