Inginer de Vanzari

HR BUSINESS CONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

RESPONSABILITATI:

- Contactarea clientilor potentiali, aflati in segmentul adminstratiilor locale (primarii, regii de apa, etc.), firme de constructii, depozite.
- Intocmirea ofertelor generale pentru produse
- Identificarea nevoilor clientilor in vederea extinderii ofertelor formulate initial
- Intelegerea proiectelor de instalatii pentru a putea formula propuneri alternative clientilor potentiali
- Negocierea si incheierea contractelor
- Monitorizarea derularii proiectelor si mentinerea legaturii cu clientul pe parcursul acestei derulari
- Monitorizarea emiterii facturilor si urmarirea incasarilor, conform contractelor incheiate
- Atingerea planului individual de vinzari
- Participarea la sedintele lunare de vanzari
- Emiterea rapoartelor de vinzari catre seful direct
- Supervizarea unei zone geografice care include, in medie, 4 judete.

CERINTE:

- Absolvent al unei facultati tehnice
- Carnet de conducere
- Experienta in vinzari directe
- Disponibilitate pentru calatorii
- Poate fi o persoana localizata in Bucuresti sau Brasov

BENEFICII OFERITE

masina