INGINER CONSTRUCTOR (INSPECTOR CALITATE)

Eneria SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Organizeaza, coordoneaza si controleaza executia lucrarilor efectuate de subcontractori;
-Verifica si avizeaza necesarul de materiale, intocmit de subcontractori, atat din punct de vedere cantitativ, cat si calitativ;
-Supravegheaza calitatea lucrarilor dispunand masurile necesare corectarii imediate a deficientelor identificate;
-Verifica asigurarea conditiilor prealabile executiei lucrarilor de instalatii: planuri si detalii de executie (proiect), caiete de sarcini, proceduri tehnice de executie, personal calificat sau autorizat (dupa caz), echipamente;
-Raspunde de respectarea tuturor normelor de Protectia Muncii, protectia Mediului, P.S.I. la locul de munca pe care il coordoneaza;
-Raspunde de respectarea tuturor prevederilor Sistemului Calitatii in Constructii si de respectarea legislatiei in vigoare cu privire la calitatea in constrcutii;
-Raspunde de respectarea Regulamentului Intern cu privire la ordinea si disciplina la locul de munca;
-Raspunde de indeplinirea prevederilor de control din Procedurile de control de calitate aprobat pentru fiecare lucrare si confirma in Fisa de control calitate aferenta, efectuarea operatiilor tehnologice si a verificarilor faza cu faza a lucrarii executate;
-Raspunde de raportarea realizarilor pentru decontarea lunara a productiei executate de santier, corespunzator stadiilor fizice inregistrate si confinnate de clienti ;
-Raspunde de rezolvarea completa si la termenele stabilite a tuturor actiunilor corective/ preventive adoptate pentru activitatile desfasurate in cadrul santierului, in urma controalelor, inspectiilor si auditurilor efectuate de catre CTC, AQ, echipa de audit, precum si de catre clienti sau alte organe exteme de control autorizate, si la care a participat alaturi de organele interne sau exteme de inspectie; urmareste si asigura emiterea inregistrarilor/dovezilor obiective pentru fundamentarea rezultatelor obtinute;
-Raspunde la nivelul santierului de pastrarea integritatii patrimoniului societatii.

LOCATIA SE AFLA LA FANTANELE - CONSTANTA CU POSIBILITATE DE RELOCARE

CERINTE

-Absolvent de studii superioare in domeniul constructii si/sau calitate
-Cunostinte de limba engleza scris/vorbit
-Permis conducere cat. B
-Conducta profesionista,perseverenta in indeplinirea obiectivelor
-Persona responsabila, spirit de echipa
-Implicare in activitatea de derulare a proiectelor;
-Abilitati foarte bune de comunicare si relationare.

BENEFICII OFERITE

-PACHET SALARIAL MOTIVANT;
-MEDIU DE LUCRU STABIL, INTR-OECHIPA UNITA;
-CONTRACT DE MUNCA PE PERIOADA DETERMINATA DE 6 LUNI CU POSIBILITATE DE PRELUNGIRE;

DEALER AUTORIZAT DIN 1992 IN ROMANIA AL MOTOARELOR SI GRUPURILOR ELECTROGENE CATERPILLAR. COMPANIE CU CAPITAL INTEGRAL STRAIN.