Inginer confectii - Anglia - FARA COMISION SAU TAXE!

Head-Hunting

Job expirat

RESPONSABILITATI

Head-Hunting cauta pentru clientul sau, o fabrica de blugi din Anglia, inginer tehnolog (tehnician tehnolog) cu experienta.

NU SE PLATESTE NICI UN FEL DE COMISION SAU TAXA!

Se ofera:
- salarizare anuala bruta intre 20.000-25.000 GBP (in functie de experienta)
- cazare gratuita
- asigurari platite

Va rugam sa trimiteti CV cu fotografie prin e-mail la: office@head-hunting.ro
Informatii suplimentare: 0723.188550, www.head-hunting.ro

Atributii ale postului:
- comunicarea de informatii tehnice intre clienti, colegi, furnizori, pentru indeplinirea standardelor de proiectare si calitate,
- lucreaza cu clientii (magazine) pentru asigurarea standardelor de marime, forma si constructie, in functie de tesaturi,
- verifica impreuna cu clientul mostrele care urmeaza sa intre in fabricatie,
- imbunatateste impreuna cu clientul modelele,
- realizeaza tehnologia de fabricatie,
- colaboreaza cu departamentele din fabrica privind stabilirea tehnicilor de finisare, constructie si calitate,
- colaboreaza cu fabricile de pe plan international pentru rezolvarea problemelor tehnice aparute in procesul de productie,
- concepe design-ul pentru etichetare,
- evalueaza retururile de la client si rezolva problemele procesului de fabricatie,
- colaboreaza cu departamentul financiar, furnizeaza informatiile legate de costuri si evaluare a riscului,
- asigura producerea si livrarea la termenele stabilite,
- colaboreaza cu departamentul de design pentru modelele noi,
- verifica procesul de coasere,
- se asigura ca toate produsele indeplinesc standardele de calitate ale companiei,
- aproba toate probele necesare pentru intrarea produselor in productia de serie,
- efectueaza testele asupra materialelor,
- mentine o atitudine pozitiva si o buna comunicare cu clientii, furnizorii si restul departamentelor.

CERINTE

- experienta ca tehnolog (preferabil intr-o fabrica de blugi)
- limba engleza la nivel avansat
- disponibilitate de relocare in Anglia pentru o perioada lunga

Firma de recrutare personal acreditata pentru angajari in tara si strainatate.