HEALTH AND SOCIAL CARE ASSISTANTS FOR UK (FARA COMISION)

KNIGHTSBRIDGE International Recruitment

Job expirat

RESPONSABILITATI

*EXPERIENTA RELEVANTA IN DOMENIU

-Experienta in asistarea persoanelor in varsta sau a adultilor cu handicapuri fizice si mintale
SAU
-Diploma de Asistenta Medicala
SAU
-Diploma de Doctor

*Engleza la nivel conversational.

*Persoana comunicativa, motivata si energica

*Personalitate placuta.

CERINTE

Asistarea rezidentilor (persoane in varsta sau adulti care sufera de diferite afectiuni de ordin fizic sau mintal) in activitatile de zi cu zi precum luarea mesei, imbracatul si in privinta igienei personale.

Detalii:
- Asistarea rezidentilor in activitatile de zi cu zi precum luarea mesei, imbracatul, si in privinta igienei personale (o atentie deosebita trebuie acordata clientilor cu mobilitate scazuta sau cu dificultati de atentie)
- Asigurarea asistentei in alegerea meniului si asistarea in timpul mesei
- Responsabil cu garderoba rezidentilor - asigurand colectarea si returnarea hainelor dupa spalare.
- Pastrareaa curateniei si ordinii in camerele rezidentilor si schimbarea patului. Asistenta in menajul spatiilor comune si sanitare.
- Asigurarea igienei echipamentelor
- Mentinerea legaturii cu personalul medical de serviciu si comunicarea problemelor de natura medicala a persoanelor asistate.
- Administrarea de medicamente si pastrarea fiselor cu tratamentul medicamentos (dupa efectuarea unui training prealabil).
- Mentinerea legaturii cu medicul generalist si cu stafful managerial.
- Pozitiile de Senior Assistant vor putea avea si atributii de supervizare

BENEFICII OFERITE

Beneficii:

Salariul variaza in functie de pozitia pe care o veti ocupa in cadrul centrelor specializate si se va incadra intre : 1000 – 1250 Euro. Acesta este salariul NET (dupa plata taxelor).

Cazarea este asigurata de angajator contra cost (intre 268 - 325 Euro/ luna.

Candidatul beneficieaza de asigurare medicala.

*** NU SE PERCEPE COMISION ***

In afara beneficilor de ordin financiar, candidatul va beneficia de asemenea de un curs de specializare in domeniu.

KI Recruitment este o companie cu capital si management britanic care isi desfasoara activitatea in Romania, oferind servicii de recrutare la standarde internationale pentru persoanele in cautarea unui loc de munca.