HARDWARE SALES SPECIALIST

INTA G S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

CERINTE

- Raspunde cererilor de oferta primite din afara si din interiorul firmei prin elaborarea de oferte speciale sau calculatii de pret, respectand politicile de preturi stabilite;
- Ofera informatii referitoare la pretul produselor precum si informatii asupra caracteristicilor tehnice ale acestora, clientilor care contacteaza firma;
- Emite facturi proforme/facturi fiscale pentru propriile vanzari;
- Dezvoltarea de noi cerinte din partea beneficiarului, convingerea clientilor sa achizitioneze o gama mai larga de produse;
- Stimuleaza vanzarile prin politicile de monitorizare a produselor cu potential pe piata;
- Oferirea catre client a unor servicii de consultanta in ceea ce priveste achizitionarea produselor companiei propunandu-i acestuia cele mai bune solutii din punct de vedere tehnic
- Preia comenzile clientilor si urmareste derularea livrarilor;
- Introducerea in sistem a fiecarei comenzi si operarea / procesarea corespunzatoar acesteia (completarea comenzii, alocarea marfii, livrarea)
- Efectueaza operatiunile comerciale propriu-zise, intocmind toate actele de evidenta prevazute de legislatia in vigoare;
- Raspunde pentru intocmirea si corecta evidenta a stocurilor si a numerarului;
- Raporteaza, ori de cate ori i se cere, activitatea desfasurata si problemele aparute in desfasurarea activitatii.
- Raspunde civil, disciplinar, administrativ sau, dupa caz, penal, de necesitatea, oportunitatea, legalitatea si realitatea documentelor pe care le-a intocmit sau la care a participat si care privesc utilizarea mijloacelor materiale sau banesti ale firmei.
- Respecta termenele alocate fiecarei activitati.
- Raspunde de indeplinirea in bune conditii si la teremen a sarcinilor si lucrarilor repartizate.
- Respecta imaginea si politica companiei in relatia cu tertii.
- Program de opt ore pe zi, cu eventuale ore suplimentare in perioada de varf.

BENEFICII OFERITE

Salarizare in functie de studii si experienta profesionala: 1.125 RON + bonuri de masa + bonusuri din vanzari

Carmel computer detine o retea de magazine in centrul tarii, specializata in hardware. Fondat in 1998, s-a impus prin calitate, preturi si servicii de calitate.
Vanzarile on-line incepute in 1998 (www.carmelcomputer.com) au ajuns la valori maxime in acest moment, prin intermediul site-ului componente.net.