GHID TURISTIC

ROMANTIC TRAVEL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Activitatea ghidului consta in insotirea grupurilor de turisti romani pe trasee prestabilite in Europa, prezentarea destinatiilor/obiectivelor, formalitatile de trecere a frontierei, cazari, transferul si asistenta turistilor in cazul programelor de sejur in statiuni.

CERINTE

- OBLIGATORIU
Experienta minim 2 ani pe circuite turistice in Ungaria, Austria, Cehia, Franta, Italia, Spania, Germania, Marea Britanie
- Atestat ghid national eliberat ANT SAU THR

- Cunoscator a cel putin 2 limbi straine de circulatie internationala;
- Cunostiinte avansate de istorie si geografie a Europei;
- Prezenta agreabila, dictie si vocabular ireprosabil.
- Abilitati de orientare, comunicare, PR, vanzari programe optionale;
- Abilitati de gestionare a situatiilor de criza;
- Deprindere in lucrul cu: harti, autocare, avioane de pasageri, ferryboat-uri, parcari, legislatia europeana in domeniul turismului si transportului de pasageri, hoteluri, restaurante.
- Disponibilitate de a calatorii (in special in perioada sezonului vara);
- Responsabilitate si discernamant in fata indatoririlor.
- Referinte, garantii constituie un avantaj.

BENEFICII OFERITE

- Comision din vanzari;
- posibilitatea angajarii full time, in functie de performante.

Tour operator specializat in pachete de servicii externe au avionul si autocarul, retea de distributie cu acoperire nationala