Electricieni pentru Franta

SwissContact International

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ocupatia de "Electrician in constructii" are atat activitati cu caracter general cat si activitati specifice. Electricianul in constructii trebuie sa cunoasca, sa monteze, sa puna in functiune, sa diagnosticheze si sa
remedieze toate tipurile de instalatii si echipamente electrice specifice constructiilor civile si/sau industriale. Electricianul in constructii trebuie sa aiba unele aptitudini absolut necesare pentru a putea sa indeplineasca
cerintele legate de aceasta ocupatie (atentie, indemanare, spirit de echipa, putere de analiza si decizie,corectitudine, asumarea responsabilitatii, etc.).
Pe langa aptitudini, electricianul in constructii trebuie sa detina un volum mare de cunostinte teoretice si practice din domeniile: electrotehnica, electronica, mecanica, echipamente actionate electric, etc.
Practic, electricianul in constructii realizeaza urmatoarele activitati specifice :
- monteaza instalatii electrice interioare si exterioare pentru uz general;
- monteaza instalatii electrice aferente utilajelor termice si tehnico-sanitare;
- confectioneaza si monteaza instalatii de paratrasnet si prize de pamant;
- executa masurarea parametrilor electrici la instalatiile montate;
- executa lucrari de remediere a defectiunilor de orice tip aparute la instalatiile montate.

CERINTE

- experienta in domeniu,
- seriozitate;
- CV, copie CI, certificat de nastere, diploma de studii, CM, cazier, fisa de aptitudini/medicina muncii, 2 fotografii;
- limba franceza constituie un avantaj

BENEFICII OFERITE

- salariu atractiv;
- cazare gratuita;
- asigurari medicale, sociale;
- transport asigurat de angajator;
- autoturism si echipament de lucru.
Cei interesati sunt rugati sa aplice un CV la fax: 021 202 33 86/87 sau office@sc-international.com.
Interviurile vor avea loc DOAR pe baza de programare telefonica.

SwissContact International este o agentie de recrutare, plasare si inchiriere personal pentru UE si Romania.