Educatoare pentru munca cu copiii in SUA

SC BEST GENERATION SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Programul Au Pair a fost organizat de Departamentul de Stat american pentru a da nationalitatilor straine oportunitatea de a trai cu o familie gazda americana si de a participa direct la viata acestei familii oferind in acelasi timp servicii de ingrijire a copiilor si participand la un curs universitar.
Se asteapta ca un Au Pair sa munceasca pana la 45 de ore pe saptamana si sa faca menaj usor, legat de copiii pe care ii are in grija

CERINTE

- Trebuie sa ai minim 18 ani
- Trebuie sa ai minim diploma de Bacalaureat
- Sa vorbesti engleza conversational
- Sa ai o stare de sanatate buna
- Sa ai cazier curat
- Sa ai experienta dovedita in munca cu copiii

BENEFICII OFERITE

- Plasare pe o durata de 12 luni la o familie atent selectionata
- Viza de schimb interculturala J-1
- Bilet de avion dus-intors pana in SUA
- Training de 3-zile la New York
- Bani de buzunar 157.95 USD/ saptamana
- Asigurare medicala si de accident
- Un curs universitar la alegere in valoare de 500 USD
- 2 saptamani de concediu platit
- Suport local 24 din 24 de ore oferit de o echipa de specialisti
- Oportunitatea de a extinde contractul pe inca 6, 9 sau 12 luni

DESCRIEREA FIRMEI

FIRMA DE RECRUTARE SI SELECTIE PERSONAL