Dispecer

step up hr professional services

Job expirat

RESPONSABILITATI

1. LIVRARE • Verifica situatia livrarilor din ziua precedenta;
• Preia si inregisteaza comenzile suplimentare de bere aparute in cursul saptamanii precum si anularile;
• Se asigura ca exista permanent camioane la incarcat/descarcat, in vederea respectarii orelor planificate si a minimizarii timpilor morti ;
• Urmareste realizarea si respectarea planului de distributie saptamanal/zilnic/orar/clienti/auto;
• Urmareste permanent returul de ambalaje, pastrand legatura cu soferul si gestionarul distribuitorului, astfel incat cursa sa se efectueze plin-plin;

2. SERVICII CLIENTI • Trimite mesaje catre clienti cu informatii referitoare la livrare:sortiment, cantitate, ora estimata de ajungere, date sofer;
• Permanenta colaborare cu NDC (National Distribution Center)
• Verifica kilometrii efectuati/cursa/camion/transportator pentru flota inchiriata;
• Informeaza clientii in legatura cu programul de livrare

3. DOCUMENTE • Intocmeste documentatia necesara livrarii;
• Respecta procedurile Ursus Breweries cu privire la circuitul documentelor;

4. INFORMARE • Rapoarte corect intocmite in limitele de timp prevazute, informarea asupra suplimentarilor de comenzi sau lipsa acestora pentru a se lua masuri de gasire a solutiilor, permitand astfel o buna coordonare a activitatii de livrari de catre superiori;
• Informare verbala si/sau scrisa catre superiori asupra tuturor evenimentelor neconforme – lipsa ambalaje la clienti, evenimente rutiere ale camioanelor, stationari ale camioanelor peste timpii standard,

CERINTE

• Cunostinte de contabilitate primara;
• Buna abilitati de comunicare
• Capacitate de concentrare
• Spirit organizatoric
• Studii medii
• Rezistenta la stress
• Disciplina
• Fire proactiva
• Cunostinte calculator (Excel, Word, SAP)

BENEFICII OFERITE

Locatie: Timisoara

DESCRIEREA FIRMEI

compamie orientata spre activitati de recrutare si training