DIRECTOR ECONOMIC - SEDIUL CENTRAL SIBIU

Trident Trans Tex Sibiu

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Conduce, cooordoneaza si raspunde de activitatea compartimentului financiar-contabil in conformitate cu legislatia in vigoare;
- Supervizeaza inregistrarea cronologica si sistematica a datelor contabile in evidentele societatii;
- Controleaza si raspunde de modul de prelucrare a datelor contabile, precum si exactitatea inregistrarilor care se fac in conturile contabile;
- Analizeaza rezultatele financiare;
- Intocmeste raportarilor de cash - flow;
- Urmareste situatia debitorilor;
- Intocmeste analize financiare periodice;
- Mentine relatiile cu bancile colaboratoare societatii;
- Raspunde de modul de indeplinire a sarcinilor de serviciu de catre personalul din subordine;
- Aduce la cunostinta persoanelor din subordine modificarile legislative si verifica aplicarea corecta a acestora

CERINTE

- Experienta in coordonarea unui departament financiar contabil min 3 ani;
- Studii superioare de specialitate;
- Foarte bune abilitati de coordonare, organizare, planificare, delegare si control;
- Cunoasterea legislatiei in domeniu;

BENEFICII OFERITE

- Posibilitatea reala de dezvoltare profesionala intr-o firma in continua expansiune;
- Training de specialitate;
- Mediu de lucru profesional si placut;
- Pachet salarial motivant, in acord cu evolutia profesionala, telefon, bonuri de masa;
- Locuinta de serviciu pentru persoanele care se relocheaza.

DESCRIEREA FIRMEI

Compania noastra inseamna echipa noastra
Ca membri ai acestei echipe, lucram impreuna si atingem obiectivele noastre comune, cream si consolidam relatii profesionale puternice, condusi de un spirit de parteneriat si respect reciproc, avand un set de valori solide.
In companie întalnesti oameni cu experienta care au gasit locul potrivit pentru o cariera pe termen lung. Alaturi de ei dorim sa aducem oameni noi care sa se dezvolte odata cu compania.
Trebuie sa fii foarte bun din punct de vedere profesional. Sa ai multa ambitie, spirit competitiv care sa nu se transforme în egoism si individualism pentru ca n-ai nici o sansa daca nu lucrezi în echipa.
Succesul se bazeaza pe lucrul în echipa. Ne concentram toate eforturile noastre pentru a avea clienti satisfacuti într-o piata din ce in ce mai competitiva. In spatele tuturor succeselor noastre sunt oamenii din TRIDENT si din acest motiv noi te cautam,te rasplatim pe masura, te provocam continuu.
Locul tau de munca va fi o permanenta provocare într-un mediu mereu în schimbare. Poti simti alaturi de noi satisfactie profesionala si te poti bucura de conditii de lucru calitative, într-o companie moderna.
Crezi ca esti gata sa accepti provocarile noastre? Impartasesti aceleasi valori ca si noi?
Te asteptam sa te alaturi echipei noastre !

Pentru detalii accesati www.tridenttranstex.ro