Director Aprovizionare

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

CERINTELE POSTULUI:
- Persoana cu studii superioare,
- vorbitor ENGLEZA sau/si RUSA,
- bune cunostinte de operare PC,
- abilitati de prezentare.
- Necesara o experienta similara de minim 2 ani (comert cu lemn, logistica, export-import, transport).
- Cunostinte solide in comertul cu lemn.
- Cunostinte substantiale si bune relatii cu principalii comercianti si producatori ai lemnului din Romania.
- O pricepere certa si cunostinte in lucrul cu piata lemnului;
- un adevarat ?team player?;
- comunicabil, cu abilitati in negociere.
- Posesor al unei perceperi aprofundate ale realitatilor pietei actuale din Romania.
RESPONSABILITATI:
- Organizarea aprovizionarii a unui larg volum de export de cherestea de calitate,
- livrari,
- operatiuni de import-export,
- plasarea comenzilor,
- colaborarea cu firmele de transport/logistica,
- colaborarea cu clientii locali,
- monitorizarea furnizarii de la producatori,
- responsabilitati legate de controlul si analiza stocurilor,
- organizarea de livrari intre companii,
- participarea in previziunile economice.
- Responsabilitati legate de crearea unui lant stabil de livrari si mentinerea zilnica a acestuia.

BENEFICII OFERITE

salariu competent, pachet social, oportunitatea cresterii profesionale pe linia carierei, bonusuri trimestriale