Detectivi (rezervisti) - ASCOL; Concurs

AS Col.umna Club

Job expirat

RESPONSABILITATI

Posturi disponibile
99 (La acest anunt au mai aplicat 49 persoane)

Descrierea firmei
Ascol este asociatia nationala a personalului militar in rezerva din sistemul apararii, ordinii publice, sigurantei nationale si sectorul civil (TR-isti).

Domeniul de activitate si statutul acestei organizatii nonprofit a fost analizat si aprobat de Consiliul de administratie al asociatiei.

Principalele directii de actiune sunt:

1. Oferirea unor oportunitati de afaceri pentru membrii inscrisi;
2. Infiintarea de societati comerciale (departamente) in profilul sau domeniul comun de specialitate al candidatilor;
3. Accesul tuturor membrilor la serviciile ASCOL (reducere 20% la tarife, prestatii: contabilitate, avocatura, psihologie, audit, constructii, etc,)
4. Selectarea si numirea unor membrii in functiile de conducere vacante, (filialele de judet sau sector ale Municipiului Bucuresti);
5. Plasarea membrilor ASCOL (specialisti militari, civili) catre companii si firme de recrutare interesate.

Descrierea postului
Detectivi sociali
ASCOL-Club isi exprima disponibilitatea de relationare si colaborare cu institutiile statului pentru detectarea si combaterea actiunilor de coruptie si abuz din societate, a manifestarilor de violenta, huliganism sau cu caracter antisocial.
Astfel, ASCOL se alatura Campaniei declansate de Primaria Sector 2 (Ontanu Neculai) si Primaria Sector 4 (Popescu Piedone) pentru diminuarea fenomenului de coruptie. Protocolul de colaborare incheiat de aceste sectoare cu Politia Locala si Directia Generala Anticoruptie (D.G.A.) din Ministerul Administratiei si Internelor constituie un exemplu demn de urmat.
Indemnul Primarului Cristian Popescu Piedone este: ,,Nu dati cinstea pe rusine!,,
In vederea ducerii la indeplinire a obiectivelor sale statutare, Asociatia ASCOL scoate la concurs in toate judetele si sectoarele municipiului Bucuresti urmatoarele posturi:

- DETECTIVI SOCIALI;
- REDACTORI;
- DETECTIVI PARTICULARI,
- AGENTI DE PAZA,
- INFORMATICIENI
Activitatea de investigare se va desfasura in regim de voluntariat, part-time, se va baza pe colectarea de informatii, publicatii, inregistrari video in parteneriat cu institutiile de media.
Plata se va efecta pe baza de comision, conform contractului incheiat intre filiala de judet sau a Municipiului Bucuresti si institutiile media locale (presa, radio,
televiziune).
Contractele de colaborare incheiate intre parti, cat si materialele de difuzat, vor fi avizate pentru autentificare de colectivul redactional ASCOL-sediul central.
Va rugam sa trimiteti CV-ul impreuna cu raspunsurile la Mini-Chestionarul de angajare ASCOL (existent pe http://www.ascol.bizoo.ro/vanzare)
Informatii si inscrieri:
0728.839.400, Email ; ascolclub.@gmail.com
0754.040.962 Site http://ascol.weebly.com

CERINTE

- cadre militare in rezerva din sistemul de aparare, ordine publica si siguranta nationala;
- disponibilizati, specialisti cu experienta in domeniu investigatiei;
- jurnalisti, redactori, traducatori, informaticieni, actori, pensionari.

BENEFICII OFERITE

BENEFICII

Posibilitatea de dezvoltare pe plan profesional si acumulare de experienta relevanta.
Posibilitatea de a lucra intr-o echipa dinamica, tanara si sociabila.
Adeverinta de voluntariat si posibilitatea de a deveni unul din colegii nostrii stabili, cu contract de munca dupa 6 luni.
Program Flexibil.

ASCOL = Asociatia cadrelor militare in rezerva din sistemul de aparare si siguranta nationala.